zdjecie 1233
zdjecie 1233

Nike pojedzie do Bełchatowa na półfinał III ligi

Siatkówka 20 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka poznały rywalki w turnieju półfinałowym o awans do II ligi. Ostrołęczankom przyjdzie pojechać do Bełchatowa, gdzie gospodarzem zmagań będzie miejscowa Skra. Turniej odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia.

Zawodniczki Nike Ostrołęka w mazowieckiej grupie III ligi spisywały się bardzo dobrze. Siatkarki prowadzone przez Dariusza Werpachowskiego zajęły drugie miejsce z dorobkiem 35 punktów, ustępując jedynie Krótkiej Mysiadło, która zgromadziła dwa punkty więcej. Druga lokata pozwoliła na awans do turnieju półfinałowego o awans do II ligi. Oprócz ostrołęczanek, z "naszej" grupy awansowały także Krótka Mysiadło oraz Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił już skład grup, w jakich trzecioligowcy walczyć będą na etapie półfinałów. Zespół Nike Ostrołęka trafił do grupy trzeciej, w której zmierzy się ze Skrą Bełchatów i Spartą Grodzisk Mazowiecki. Gospodarzem zawodów będzie klub z Bełchatowa. Turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym", a do finału awansują dwie ekipy. Jak widać, szansa na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu, czyli awansu do finału, jest spora.

Co wiemy o rywalkach? Skra Bełchatów rywalizowała w III lidze łódzkiej, gdzie wystąpiły jedynie cztery zespoły. Bełchatowianki wygrały cztery mecze, poniosły także dwie porażki, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Z kolei Sparta Grodzisk Mazowiecki to przeciwnik dobrze znany ostrołęczankom - oba mecze między tymi zespołami w obecnym sezonie zakończyły się zwycięstwem Nike 3:1.

W jakim składzie siatkarki Nike wystąpią w turnieju półfinałowym i jakie stawiają sobie cele? O tym przeczytasz wkrótce w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.