Nowy zarząd UKS Mag Ostrołęka. Chcą przyciągnąć młodzież do tenisa stołowego

Inne 19 marca 2021 1 Komentarz

Nowy zarząd, nowe wyzwania. Klub UKS Mag Ostrołęka w przyszłości chce przyciągnąć większą liczbę młodzieży do uprawiania tenisa stołowego - dyscypliny, która w Ostrołęce ma spore tradycje.

Nowy zarząd, nowe wyzwania. Klub UKS Mag Ostrołęka w przyszłości chce przyciągnąć większą liczbę młodzieży do uprawiania tenisa stołowego - dyscypliny, która w Ostrołęce ma spore tradycje.

UKS Mag Ostrołęka to klub z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrołęce (os. Stacja). Klub prowadzi m.in. szkolenie tenisistów stołowych - zarówno młodzieży, jak i seniorów, którzy z powodzeniem występują w V lidze mazowieckiej (w tym sezonie wygrali zdecydowaną większość meczów i są w czołówce tabeli).

W ostatnich tygodniach doszło do zmian w zarządzie klubu. Nowym prezesem zarządu klubu został Dariusz Opęchowski, wiceprezesem Marek Wółkowski, sekretarzem Michał Chomentowski, a członkami zarządu - Wojciech Cieślak i Marek Gogulski. Nowy zarząd rozpoczął już wytężoną pracę, by przyciągnąć więcej młodzieży na treningi tenisa stołowego.

- W planach jest częściowe przeniesienie treningów do centrum miasta, rozważamy m.in. Szkołę Podstawową nr 1, gdzie była już rozmowa z dyrektorem i pojawiła się wstępna chęć współpracy - mówi nam sekretarz klubu Michał Chomentowski. - Takie rozwiązanie mogłoby zwiększyć zainteresowanie młodzieży tenisem stołowym, treningi byłyby dostępne zarówno na osiedlu Stacja, jak i w centrum.

To jednak plany na przyszłość, bo obecnie treningi młodzieży są zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa. Zarząd UKS Mag ma również inne pomysły na promocję tenisa stołowego w mieście, a szczegółów dowiemy się już niedługo z tworzonej przez klub strony w mediach społecznościowych. Podobnie jak w zeszłym roku, także i teraz UKS Mag wystąpił o dofinansowanie z resortu sportu w ramach programu "Klub".

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
12:00, 21 marca 2021

Ostrołęczanin

bardzo dobrze, oby więcej takich inicjatyw  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.