Od IV ligi do B Klasy. Kolejne starcia lokalnych drużyn (wyniki, tabele)

Piłka nożna 02 maja 2021 5 Komentarzy

Za nami kolejne spotkania w IV lidze, lidze okręgowej, A Klasie i B Klasie. Emocji - jak zwykle - nie zabrakło. Oto podsumowanie majówkowego grania w niższych ligach.

IV liga

Za nami 20. kolejka w IV lidze mazowieckiej (Ciechanów-Płock-Ostrołęka). Piłkarze KS CK Troszyn wrócili ze stolicy bez punktów.

Już do przerwy zespół Hutnika prowadził z Troszynem 2:0. W 29. minucie Paweł Michałek pokonał golkipera KS CK, a osiem minut później na listę strzelców wpisał się Sebastian Ignacak. Piłkarze z powiatu ostrołęckiego wyszli na drugą połowę zmotywowani, czego efektem był gol kontaktowy Karola Górskiego w 50. minucie.

Kwadrans przed końcem gospodarze strzelili na 3:1 za sprawą Pawła Giela, a w ostatniej akcji meczu na 4:1 strzelił Michał Butkiewicz.

Co ciekawe, dwa wyniki z 20. kolejki IV ligi, to walkowery. Bzura Chodaków i Kasztelan Sierpc, dwie najsłabsze ekipy grupy ciechanowsko-ostrołęcko-płockiej, zrezygnowały z wyjazdów na mecz.

Liga okręgowa

Piętnaste zwycięstwo w tym sezonie okręgówki zanotowała ostrołęcka Narew. Jak już informowaliśmy, ostrołęczanie wygrali z Koroną Szydłowo 5:0. Było to niezwykle pewne zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Sieradzkiego.

A Klasa

Remisem zakończył się hit rozgrywek A Klasy pomiędzy Rzekunianką Rzekuń a Wkrą Radzanów. Gdyby Rzekunianka wygrała, mogłaby odskoczyć rywalom na pięć punktów. Ostatecznie gole nie padły, a zespół z Rzekunia, jak sam przyznaje, czuje niedosyt.

Pewne zwycięstwo zanotował Kurpik Kadzidło, doskonale grający wiosną. Tym razem Kurpik wygrał 4:0 z Wymakraczem Długosiodło. W 13. minucie piłkarze Kurpika wykorzystali błąd gości po wybiciu bramkarza, szybko skonstruowali akcję, a do siatki trafił Przemysław Śnietka. W 33. minucie było 2:0 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Piotr Przytuła. Jeszcze przed przerwą (41 min.) na 3:0 trafił Konrad Mamiński, który świetnie zabrał się z piłką w okolicach szesnastego metra i sprytnym strzałem podwyższył wynik. Mamiński swoją drugą bramkę zdobył w 66. minucie, tym razem wykorzystał płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska, posyłając precyzyjny strzał pod poprzeczkę.

Na zwycięstwo wiosną wciąż czeka Aldo Bartnik Myszyniec. Wyjazdowy mecz z Mazowszem Jednorożec zakończył się porażką 1:2.

B Klasa

Drugą porażkę w sezonie zanotował lider ostrołęckiej B Klasy - ULKS Ołdaki. Klub z gminy Rzekuń przegrał na wyjeździe z WKS Mystkówiec Stary 1:4. Po tym wyniku tabela spłaszczyła się, a WKS dołączył do grona zespołów, które powinny liczyć się w walce o awans.

Wysoką porażkę zanotował też inny zespół z powiatu ostrołęckiego - Orz Goworowo. Wyraźnie lepszy (4:0) okazał się FC Różan, mający w swoich szeregach coraz więcej zawodników z przeszłością w ostrołęckich klubach. Jeden z nowych nabytków FC, Dariusz Jastrzębski (niegdyś Narew i Korona Ostrołęka), wpisał się nawet na listę strzelców.

Ważną wygraną zanotował Świt Baranowo. W derbach powiatu ostrołęckiego drużyna Świtu zmierzyła się z GLKS Lelis. Na jedynego gola (ale za to jakiego) trzeba było poczekać do 90. minuty. Marcin Dobrzyński uderzył nożycami po wrzutce w pole karne, a piłka wpadła do siatki. To się nazywa happy end!

O wygranym meczu Narwi II Ostrołęka pisaliśmy tutaj.