OKKK z medalami Pucharu Polski w karate

Sporty walki 15 grudnia 2016 Komentarzy

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin zostali multimedalistami Pucharu Polski w karate kyokoushin. Zawody seniorów i juniorów młodszych oraz młodzików odbyły się w Ciechanowie w ubiegły weekend. Zobacz pełną listę ostrołęckich medalistów.

W Pucharze Polski seniorów wzięło udział 97 zawodników z 47 klubów, natomiast w Pucharze Polski juniorów i młodzików wystartowało 211 zawodników z 61 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Jak widać, była to jedna z najbardziej prestiżowych imprez karate w Polsce.

- Jakub Niziński - 2. miejsce, kat. młodzicy -60 kg;
- Kamil Patyra - 2. miejsce, kat. juniorzy -70 kg.

Pozostali zawodnicy OKKK - Małgorzata Goździewska, Daria Długołęcka, Damian Sadlak, Aleksandra Sadlak i Jakub Kaczmarczyk - przegrali swoje walki o wejście do półfinału. Ostrołęcki klub zdobył 1. miejsce drużynowo w kategorii młodzików i juniorów, a wśród seniorów zajął 5. miejsce. Pierwsze miejsce wśród młodzieży pokazuje, że w Ostrołęce znajdują się naprawdę dobrzy karatecy młodego pokolenia, a szkolenie stoi na wysokim poziomie.

Opiekunem grupy był Sensei Wiesław Orzoł IV dan, a jednymi z sędziów na zawodach: Sensei Krzysztof Ślaski 3 dan i Sensei Radosław Sikora 1 dan.