zdjecie 8073

Orz Goworowo wycofuje się z B Klasy

Piłka nożna 28 lutego 2017 3 Komentarze

Wiosną na boiskach B Klasy ostrołęckiej nie zobaczymy piłkarzy Orza Goworowo. Prezes klubu Bartosz Dziełak wysłał już do okręgowego związku pismo z informacją o wycofaniu drużyny seniorów z najniższej klasy rozgrywkowej.

Powodem wycofania Orza z B Klasy jest po prostu brak piłkarzy. Okazuje się, że treningi w drużynie seniorów Orza wznowiło jedynie pięciu zawodników. Nawet biorąc pod uwagę najzdolniejszych juniorów z Goworowa, jest to zbyt mało by mieć pewność, że na każde spotkanie zbierze się wystarczająca liczba graczy.

- Wycofujemy się z B Klasy z powodu braku zawodników. Treningi wznowiło tylko pięciu piłkarzy, mamy też zespół juniorów, ale nie wszyscy jeszcze są gotowi do gry w drużynie seniorów. Wiosną będziemy grać jedynie w rozgrywkach młodzieżowych - mówi Bartosz Dziełak, prezes Orza.

Drużyna Orza rozgrywała już 50 procent spotkań ligowych, więc wyniki z jesieni będą zachowane, a wiosenne mecze będą weryfikowane jako walkowery dla rywala. W dziesięciu jesiennych meczach Orz odniósł dwa zwycięstwa, raz zremisował i poniósł siedem porażek.

Czy wycofanie się z rozgrywek jest tylko chwilowym zabiegiem na rundę wiosenną, a jesienią znów zobaczymy drużynę seniorów z Goworowa w akcji? Ciężko przewidzieć, choć prezes Bartosz Dziełak rozważa taką możliwość, gdyby tylko byli chętni do gry.

- Tego nie potrafię jeszcze powiedzieć, zobaczymy po tym sezonie czy będziemy mieli kim grać, być może taką gotowość zgłosi młodzież i zagramy. Nie zamykamy się na zespół w B Klasie, ale to temat na przyszłość - mówi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
08:25, 28 lutego 2017

Gość

Młodzi mogliby wziąć ciężar gry ale w sumie im się nie dziwię bo w tej b klasie to rzeźnia na maksa, zdrowie można stracić. szkoda drużyny, jeszcze łyse mają się wycofać z 4 ligi więc bedzie czarna wiosna dla powiatu jak tak dalej pójdzie :(


...
15:19, 28 lutego 2017

lupa

Chodaka na trenera,on wie jak szesciu wpisać lewych do protokołu i bedzie a klasa.


...
10:24, 01 marca 2017

...

Bardzo dobry ruch ze strony zarządu, trzeba stawiać na młodzież a nie chodzić i prosić starych byków żeby zagrali mecz.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.