Ostatni etap Wiejskich Szosowych Czwartków

Inne 29 września 2016 9 Komentarzy

Dzisiejszy wieczór będzie wyjątkowy dla uczestników Wiejskich Szosowych Czwartków z Klubem Kolarskim 24h. Uczestnicy przejadą trasę po raz ostatni w tym sezonie, a do wspólnych treningów na szosie powrócą wiosną 2017 roku. Prezes KK 24h Marek Karczewski zaprasza na ostatnią odsłonę WSC.

Dzisiejszy wieczór będzie wyjątkowy dla uczestników Wiejskich Szosowych Czwartków z Klubem Kolarskim 24h. Uczestnicy przejadą trasę po raz ostatni w tym sezonie, a do wspólnych treningów na szosie powrócą wiosną 2017 roku. Prezes KK 24h Marek Karczewski zaprasza na ostatnią odsłonę WSC.

Ostatni przejazd uczestników Wiejskich Szosowych Czwartków odbędzie się dziś o godz. 17.00, start tradycyjnie w miejscowości Kurpiewskie. - W trakcie całej rundy można porozmawiać o taktyce na przyszły sezon, o sprzęcie co kto będzie sobie składał na sezon 2017, o podpisaniu kontraktów z innymi klubami i o dacie rozpoczęcia WSC 2017. Zabronione rozmowy o polityce - uśmiecha się Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h.

Etap ostatni może być zaproszeniem, zachętą dla wszystkich wolniej jeżdżących sympatyków dwóch kółek, aby posmakować treningu szosowego oraz jazdy w peletonie i do motywacji na szybszą jazdę w przyszłym sezonie. Uczestników obowiązuje posiadanie kasku oraz oświetlenia roweru.

Na pierwszym szosowym treningu w ramach WSC kolarze z regionu spotkali się 15 maja. Na pierwszym przejeździe pojawiło się 15 zawodników, podczas rekordowego treningu pojechało 29 osób. Na WSC przybywają zawodnicy z Łomży, Ciechanowa, Makowa Maz., Białegostoku, Przasnysza oraz z Ostrołęki i okolic, a nawet goście z Wielkiej Brytanii. Inicjatywa Wiejskich Szosowych Czwartków zrodziła się wśród ostrołęckich miłośników dwóch kółek na jednym z wielu niedzielnych treningów.

- Był to strzał w dziesiątkę, bo solidny czwartkowy, wspólny trening przed zawodami sobotnimi lub niedzielnymi okazał się bezcenny. Przekonało się o tym nawet wielu ostrołęckich triathlonistów, którzy ocenili WSC jako obowiązkowy element treningowy w kolarskim peletonie - kończy Karczewski, zapraszając tym samym do udziału w ostatnim przejeździe WSC.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:56, 29 września 2016

Gość

Mam pytanie czy wyścigi są legalne? Bo kiedyś czytałem że nie :)


...
19:38, 29 września 2016

do Gość

To nie wyscigi tylko treningi...


...
19:42, 29 września 2016

do Gość

Cyt z art....aby posmakować treningu szosowego oraz jazdy w peletonie i do motywacji na szybszą jazdę w przyszłym sezonie...wiec najpierw wróć do szkoły tam się czytać nauczysz a pózniej zrób kartę rowerową i zacznij legalnie jezdzić na czterech kółkach...


...
07:25, 30 września 2016

natura

Jak zaczniemy zbaczać z normalności na papierologię to:
Nawet jadący zgodnie z przepisami rowerzyści napotkają w Szafarczyskach i Nasiadkach "nielegalne" przemarsze krów ulicą i nielegalne "placki" :).
I co?
Gospodarz też powinien papiery na to otrzymać i całą ulicę po krowach umyć?
Tak by wynikało z przepisów... ale tylko dla nadgorliwców czy pieniaczy :)
Kolarze zwalniają i uważają aż sobie krasule przemaszerują, bo chcą wszyscy pić pyszne mleczko :)
Jeśli nikt nikomu nie szkodzi lub nie nakłania na siłę do czegokolwiek to jest git :)
Zdaje się, że ktoś kto nie zaznał ruchu w biegu, na rowerze, na pływalni, na nartach czy innych formach czuje się odrzucony i wymyśla problemy, których nie ma :)
Idź się przewietrz !!!


...
10:29, 30 września 2016

Gość

  napisał(a):
Mam pytanie czy wyścigi są legalne? Bo kiedyś czytałem że nie :)


to tylko głupia "moja ostrołęka" pisała ;-) czytaj ich, to w zimę w sandałach będziesz chodził. Pozdrawiam!


...
10:56, 30 września 2016

abc

natura  napisał(a):
... Gospodarz też powinien papiery na to otrzymać i całą ulicę po krowach umyć?...


Przydało by się. Tam zazwyczaj droga jest tak zasrana, że ciężko przejechać i nie wpakować się w "placek".
Ja rozumiem, że krowie nie przetłumaczysz, ale można by pędzić bydlątka poboczem, a nie całą szerokością jezdni.

.


...
12:51, 30 września 2016

Merida

  napisał(a):
Mam pytanie czy wyścigi są legalne? Bo kiedyś czytałem że nie :)

Wszystko odbywa się z przestrzeganiem ruchu drogowego. Uczestnicy mają kaski, oświetlenie itp. Jest to wspólny trening w mocnym tempie. Przede wszystkim nastawiamy się na to aby każdy wrócił bezpiecznie z treningu. Każda runda kończy się lekkim przyspieszeniem na umowną "metę" oczywiście gdy sytuacja drogowa ( czyt. brak jakichkolwiek innych uczestników ruchu) na to pozwala. Polecam wszystkim taki trening, bo można poznać zupełnie inny wymiar wysiłku jadąc w grupie niż kręcąc samotnie.


...
13:26, 30 września 2016

Uczestnik

Polecam wszystkim,tylko uwaga bardzo to uzależnia:-) Kto chce zobaczyć jakie zdrowie można mieć po 50+ to zapraszamy.


...
01:15, 01 paĹşdziernika 2016

JArek

:) te treningi bardziej wciągają jak marycha :)
..do zobaczenia na WSC 2017 :)Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.