Ostrołęccy lekkoatleci na Akademickich Mistrzostwach Polski

Lekkoatletyka 30 maja 2018 0 Komentarzy

W dniach 26 – 27 maja odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski z udziałem prawie 1200 zawodników – studentów z całego kraju.

Brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 1:52,59s (niewiele gorszym od rekordu życiowego) wywalczył były zawodnik Siódemki Ostrołęka Daniel Gadomski, który studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa. Daniel wystartował także w biegu na 1500m, gdzie w czasem 4:00,78s zajął 12 miejsce. Na 800m startowało 62, a w biegu na 1500m 94 zawodników.

36. miejsce (na 81 startujących) zajęła w biegu na 1500m Martyna Budziłek (studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurkiego w Olsztynie) osiągając czas 5:05,09s. Przebyta niedawno choroba uniemożliwiła jej osiągnięcie lepszego rezultatu.

Niestety z powodu kontuzji nie wystartowała w Mistrzostwach Kornelia Suchecka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Z kolei brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów wraz z koleżankami z drużyny AZS AWF Kraków wywalczyła Joanna Banach, pochodząca z Tatar w gm. Kadzidło. Natomiast 38. miejsce w biegu na 100 metrów wywalczyła Klaudia Borkowska, wychowanka OKLA Ostrołęka, obecnie studentka Politechniki Warszawskiej. Jej czas to 13.66.