zdjecie 5496

Ostrołęccy odlboje na drugim miejscu w kraju!

Siatkówka 15 czerwca 2015 Komentarzy

W 2014 roku siatkarze Pyrys-Bud Ostrołęka zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Oldbojów. W tym roku ostrołęczanie pojechali do Drzonkowa koło Zielonej Góry z celem wywalczenia kolejnego krążka. Marzenia zostały zrealizowane, do Ostrołęki nasi siatkarze wrócili jako srebrni medaliści.

W 2014 roku zawodnicy Pyrys-Bud Ostrołęka zostali brązowymi medalistami siatkarskich Mistrzostw Polski Oldbojów. W tym roku ostrołęczanie pojechali do Drzonkowa koło Zielonej Góry z celem wywalczenia kolejnego krążka. Marzenia zostały zrealizowane, do Ostrołęki nasi siatkarze wrócili jako srebrni medaliści.

W fazie grupowej zawodnicy Pyrys-Bud trafili do grupy z NoName Volley i Volley Club Warszawa. Ostrołęczanie odnieśli dwa pewne zwycięstwa, więcej niż 20 punktów stracili tylko w jednym z czterech rozegranych setów. Zwycięstwo w grupie C pozwoliło na awans do półfinału, w którym czekała już ekipa Old Volley Team Poznań.

Spotkanie z poznańską ekipą było już bardziej wyrównane, pierwsza partia zakończyła się grą na przewagi, w której lepsi okazali się nasi siatkarze - 26:24. Wygrana dodała ostrołęczanom animuszu, co potwierdziło się w kolejnych akcjach drugiej partii. Pyrys-Bud wypracował sobie przewagę, której nie zmarnował już o końca (25:21), kończąc mecz zwycięstwem 2:0.

Finał był dla graczy Pyrys-Bud Ostrołęka wielkim wyzwaniem, gdyż po drugiej stronie siatki stanął Administrator Radom, mający w swoim składzie takie sławy polskiej siatkówki jak Piotr Szulc, Piotr Gabrych, Andrzej Stelmach, Robert Prygiel, Dawid Murek czy Daniel Pliński. Pierwszego seta nasi siatkarze rozpoczęli źle, byli spięci i popełniali sporo błędów co przełożyło się na wygraną rywali 25:10. W drugiej osłonie wszystko wróciło do normy i obejrzeliśmy wyrównany bój, niestety ponownie lepsi byli radomianie - wygrali 25:23, zostając mistrzami Polski w kategorii +35. Brąz zdobył ubiegłoroczny zwycięzca - Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle - po wygranej 2:0 z zespołem z Poznania.

Wynik ekipy Pyrys-Bud zdecydowanie cieszy, ponieważ ostrołęccy siatkarze poprawili ubiegłoroczny rezultat i zyskali kolejne doświadczenie, grając przeciwko znakomitym graczom - w tym gronie nie zabrakło byłych reprezentantów Polski. Organizatorzy zawodów również docenili ostrołęcką drużynę, uwzględniając ją w wyróżnieniach indywidualnych - tytuł najlepszego broniącego zawodów trafił do Marka Antoniuka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.