Ostrołęcka siatkówka bez drużyny seniorek!

Siatkówka 07 października 2019 13 Komentarzy

Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej opublikował terminarz III ligi mazowieckiej kobiet i wśród uczestników nie znajdziemy OTPS Nike Ostrołęka. Zarząd klubu zdecydował, że w tym roku uwaga zostanie skupiona na szkoleniu młodzieży i nie wystawi drużyny w rozgrywkach seniorskich. Zapytaliśmy, jakie są tego powody.

Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej opublikował terminarz III ligi mazowieckiej kobiet i wśród uczestników nie znajdziemy OTPS Nike Ostrołęka. Zarząd klubu zdecydował, że w tym roku uwaga zostanie skupiona na szkoleniu młodzieży i nie wystawi drużyny w rozgrywkach seniorskich. Zapytaliśmy, jakie są tego powody.

Drużyna OTPS Nike Ostrołęka, występująca w III lidze, od lat z powodzeniem reprezentowała nasze miasto na tym poziomie rozgrywkowym. Zespół seniorek - w którym notabene występowały głównie kadetki, a nawet młodziczki - należał do najlepszych w III lidze nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce. Efektem tego były regularne występy w turniejach półfinałowych i finałowych o awans do II ligi. Klub pokazywał tym samym, że można stworzyć świetną drużynę bez wielkich nakładów finansowych, ale w oparciu o wychowanki.

- Po kilku sezonach gry w trzeciej lidze, dojściu do finałów i półfinałów, niestety nie wywalczyliśmy upragnionego awansu do drugiej ligi swoimi zawodniczkami, bo wiadomo nie od dziś, że klub Nike Ostrołęka jest klubem, który szkoli i wychowuje dzieci i młodzież  - mówi prezes klubu Dariusz Piersa, przypominając, że w ubiegłym sezonie podstawowa "szóstka" Nike złożona była z kadetek, juniorek i jednej seniorki - Urszuli Kosek.

To jednak nie jest główny powód wycofania się z rozgrywek seniorskich.

- W tym roku nasza dotacja z miasta zmniejszyła się o znaczną kwotę, a to ograniczyło trochę nasze poczynania sportowe i zarząd zadecydował, że skoro mamy bardzo fajny zespół juniorek, to należy to wykorzystać i zgłosić zespół juniorek do ligi, zaczynając od II ligi - mówi Piersa. - Miała być dotacja na promocję miasta dla zespołu seniorek po połowie roku, ale niestety do nas nie dotarła. Możliwe, że w następnym sezonie znów zgłosimy seniorki do gry w III lidze, gdzie ogramy naszą zdolną młodzież. W tym sezonie po prostu ograniczają nas finanse - dodaje.

Warto w tym miejscu dodać, że dotacja z miasta dla OTPS Nike Ostrołęka na 2019 rok wyniosła 70 tysięcy złotych, czyli aż o 50 tysięcy mniej niż rok wcześniej!

Dla ostrołęckiej siatkówki to zamknięcie kolejnego rozdziału, lecz klub Nike daje spore nadzieje na przyszłość, a to z powodu zdolnej młodzieży. Zawodniczki, które w zeszłym sezonie prezentowały się na parkietach III ligi, zagrają w tym sezonie w lidze juniorek i przed nimi naprawdę ciekawy sezon. Cele są wysokie, a zawodniczki trenowane przez Tomasza Pakiełę udanie zainaugurowały ligę, wygrywając 3:2 z Plasem Warszawa.

- Wiadomo jest, że można w tym samym sezonie awansować do I ligi juniorek i grać o najwyższe cele, a ten zespół razem z trenerem Pakiełą i sztabem szkoleniowym Nike jest w stanie powalczyć o naprawdę znaczący wynik w Polsce. Kibiców proszę o cierpliwość i wspieranie naszych juniorek, bo to one w dużej mierze były w poprzednim sezonie trzonem zespołu występującego w III lidze - podkreśla prezes klubu.

Warto jednak podkreślić, że mimo tych ograniczeń, zawodniczki OTPS Nike zagrają we wszystkich kategoriach wiekowych, zaczynając od dwójek, trójek i czwórek. Zgłoszone zostały dwa zespoły młodziczek, kadetki i juniorki. Ilość grup nie uległa zmianie. A do tego...

- Przybywa nam dzieci na treningi Akademii, na które serdecznie zapraszam wszystkie dziewczęta z Ostrołęki i okolic. To bardzo cieszy i napawa optymizmem - kończy prezes Piersa.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
19:54, 07 paĹşdziernika 2019

Gość

A na kopaczy po 30 tys ostatnio poszło. Dlaczego nie wsparto siatkarek?


...
20:16, 07 paĹşdziernika 2019

Lilou

Ja na parkiecie widziałem dwie seniorki, czyżby prezes klubu ma zaniki pamięci, to chyba czas na zmianę prezesa w tym klubie, najwyższy czas.  


...
20:44, 07 paĹşdziernika 2019

do Lilou

U Ciebie też coś słabo ze wzrokiem, bo jak już chce się być takim dokładnym to seniorki w zeszłym sezonie były trzy.


...
21:09, 07 paĹşdziernika 2019

do Lilou

Czytaj ze zrozumieniem, w podstawowej szóstce  jedna seniorka.


...
21:19, 07 paĹşdziernika 2019

TT

Szkoda bo zima oprócz piłkarzy ręcznych nie będzie żadnego halowego zespołu seniorów.


...
21:59, 07 paĹşdziernika 2019

Rodzic

Tak to jest jak się idzie na łatwiznę, ha h Dariuszu oddaj to komuś kto ma ambicje.  


...
22:10, 07 paĹşdziernika 2019

Gość

Szkoda, ale biorąc pod uwagę okoliczności (obcięcie dotacji przez Urząd Miasta), decyzja jak najbardziej zrozumiała.  


...
22:14, 07 paĹşdziernika 2019

kibic

II liga wtedy byłyby koszta trzeba zawodniczki zakontraktować, ściągnąć, nasze pojadą na studia i wtedy co ? Zaraz krzyk, że za kasę podatników ściągają , płacą im itd.. a tak graja swoje...pozdrawiam całe Nike róbcie swoje!


...
06:40, 08 paĹşdziernika 2019

Wir

I takim sposobem Ktoś u władzy rozwalił seniorską siatkówkę do końca. Teraz kolej na kopaczy i oszczędności dla miasta będą ogromne. Zatrudnienie dalej będzie mogło wzrastać. Ile wytrzymamy się pytam? Ja już nie mogę ręce opadają. Nie koniecznie pozdrawiam.  


...
08:22, 08 paĹşdziernika 2019

Gość

Dopoki Nike nedzie klubem polityczmym to jak najbardziej rozumiem obcinanie dotacji. Niech sie zajma tym czym maja a nie wspieraniem posla Arkadiusza  


...
09:43, 08 paĹşdziernika 2019

Do gościa

Większej bzdury dawno nie czytałem, że niby Nike to klub Arkadiusza haha lecz się człowieku na nogi bo na głowę już za pózno


...
10:10, 08 paĹşdziernika 2019

mocna piłka

Wyniki sa najważniejsze  zobaczymy jakie osiągna w tym roku


...
11:05, 08 paĹşdziernika 2019

Artur

Taki prezes to obrzydza do siatkówki, dzieci narzekają.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.