Ostrołęcki klub kolarski podsumował sezon

Inne 05 grudnia 2013 Komentarzy

29 listopada w pensjonacie "Wioletta" w Ostrołęce odbyła się gala, podsumowująca sezon w wykonaniu kolarzy KK24h Ostrołęka. Na podsumowaniu sezonu bawiło się blisko siedemdziesiąt osób.

29 listopada w pensjonacie "Wioletta" w Ostrołęce odbyła się gala, podsumowująca sezon w wykonaniu kolarzy KK24h Ostrołęka. Na podsumowaniu sezonu bawiło się blisko siedemdziesiąt osób.

Gospodarzami oraz sponsorami przyjęcia byli Wioletta i Stanisław Kryszpin z Pensjonatu Wioletta.

Na uroczystości kolarskiej gośćmi honorowymi byli lokalni włodarze oraz przedstawiciele sponsorów klubu w osobach: Stanisław Kubeł - starosta ostrołęcki, Krzysztof Parzychowski - wicestarosta, Stanisław Godzina - Wójt Gminy Rzekuń, Krzysztof Żebrowski - Sekretarz Gminy Rzekuń, Robert Juchniewicz - dyrektor MZOSTiIT, Waldemar Pędzich- radny powiatowy, Aleksandra Nowak – Punkt Informacji Europejskiej.

Podczas prezentacji multimedialnej zaprezentowano najważniejsze wydarzenia klubu oraz przybliżono sylwetki wszystkich startujących zawodników w barwach Klubu wraz z ich największymi sukcesami.

"Przekrój wiekowy zawodników nie jest oszałamiający ale nie jeden 20-to latek chciałby dorównać kolarskim oldbojom i oldwomen" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Są również w Klubie bardzo młodzi zawodnicy z bardzo dużym potencjałem do uprawiania kolarstwa, którzy niejednokrotnie stawali na podium ważnych krajowych imprez. W sezonie 2013 KK 24h organizował dwie imprezy: Kurpiowskie Piaski w Ołdakach i Jazda indywidualna na czas w Rzekuniu, w których wzięło udział blisko dwustu zawodników. Tę pierwszą dofinansowały samorządy: Urząd Gminy w Rzekuniu oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Podsumowanie sezonu kolarzy KK 24h:
W sezonie 2013 w zawodach wystartowało aż 34 zawodników Klubu;
249 startów w ogólnopolskich wyścigach szosowych i MTB;
7999 przejechanych kilometrów na wyścigach;
26 razy na podium w kategorii OPEN;
100 razy na podium w kategorii wiekowej;
7 razy na podium w generalnej klasyfikacji cyklu LOTTO Poland Bike Marathon MTB (13 etapów);
1 raz na podium w w generalnej klasyfikacji cyklu MERIDA Mazovia MTB – Gwiazda Mazurska” (4etapy);
Łącznie zawodnicy stali 134 razy na podium.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.