Ostrołęczanie na lekkoatletycznych arenach

Lekkoatletyka 23 maja 2017 0 Komentarzy

W ostatnich dniach reprezentanci Ostrołęki oraz wychowankowie ostrołęckich klubów wzięli udział w lekkoatletycznych zawodach na terenie całej Polski. Wyróżnić można Magdalenę Żebrowską, która stanęła na drugim stopniu podium w skoku w dal podczas Memoriału Zygmunta Szelesta. Zobacz pozostałe wyniki.

20 maja na stadionie AWF w Warszawie odbył się III Memoriał Zygmunta Szelesta – duża i prestiżowa impreza lekkoatletyczna. W zawodach w konkursie skoku w dal wystartowała zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka – juniorka Kornelia Suchecka (na zdjęciu), która  mimo to iż specjalizuje się w trójskoku, nie zawiodła i zajęła 9. miejsce z najlepszym tegorocznym wynikiem – 5,36 m. Jeszcze lepiej spisała się wychowanka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska (obecnie Podlasie Białystok), która w tej samej konkurencji uzyskała drugi wynik - 5,94 m.

Tego samego dnia w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski U-23 w biegu na 10 000 m, w których startowali zawodnicy i zawodniczki w wieku 20-22 lat. W gronie kobiet wystąpiła pochodząca z Kadzidła była zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka – wychowanka trenera Dariusza Dąbrowskiego Martyna Budziłek, która zajęła 8. miejsce uzyskując czas 37:44,73s – czyli wypełniła normę na I klasę sportową (porównując do gier zespołowych: poziom ekstraklasy). Martyna obecnie studiuje w Olsztynie i na czas studiów reprezentuje tamtejszy akademicki klub sportowy AZS UWM Olsztyn.

Podczas odbywającego się w niedzielę 21 maja mitingu w Białymstoku wystartowała Klaudia Borkowska z OKLA Ostrołęka. Zawodniczka specjalizująca się w biegu na 400 m tym razem pobiegła na 100 m i 200 m. W biegu na 100 m wyrównała rekord życiowy 13,13 s, natomiast w biegu na 200 m poprawiła rekord sezonu czasem 26,51 s. W Białymstoku wystartowali także reprezentanci UKS Siódemka - Wiktor Marciniak uzyskał rekord życiowy 11,70 s na 100 metrów, wygrywając swoją serię, a Daniel Gadomski był drugi na 1500 metrów z czasem 4:01.06. Wspomniany już Marciniak zajął także szóste miejsce w skoku w dal (6,21 m). Na 400 metrów kobiet pobiegła Marta Łada - czas 1:00.11, a ten sam dystans przez płotki z czasem 1:12.17 pokonała Paulina Pilarska.