Ostrołęczanie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Lekkoatletyka 13 września 2016 Komentarzy

Lekkoatleci z trzech ostrołęckich klubów wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, jakie w ubiegły weekend odbyły się w Warszawie. Świetnie spisali się zawodnicy OKLA Ostrołęka, zdobywając aż osiem medali. Zawodnicy z pozostałych klubów z Ostrołęki także popisywali się niezłymi rezultatami.

OKLA Ostrołęka, fot. archiwum klubowe

Reprezentanci OKLA Ostrołęka zdobyli aż osiem medali. Dwa złote krążki należały do Gabrieli Pszczoły - zdobyła je ona w konkursie rzutu młotem (34.08 m) i pchnięcia kulą (10.82 m). Srebro w biegu na 600 m zdobył Fabian Czajkowski, finiszując z czasem 1:29.06. Medal z tego samego kruszcu przywiozła Katarzyna Butler, jej wynik w biegu na 1000 m to 3:09.77. Srebrne medale dla OKLA pojawiły się także w konkurencjach rzutowych - zdobyli je Patryk Niedźwiecki (pchnięcie kulą, 13.85 m i rekord życiowy) oraz Marta Gontarz (rzut młotem, 30.31 m). Na najniższym stopniu podium stawali: ponownie Niedźwiecki (rzut dyskiem, 33.43 m, rekord życiowy) oraz Marcin Dobkowski w biegu na 2000 m z czasem 6:54.98. Pozostali reprezentanci OKLA w Warszawie to Seweryn Biedrzycki, Błażej Wojsz, Piotr Podbielski, Adam Wiśniewski, Dżesika Osiewska, Julia Mroczkowska i Julia Zbiczyńska.

Czteroosobową drużynę wystawił UKS Clan II LO Ostrołęka. Rekord życiowy w skoku wzwyż z wynikiem 1.40 poprawiła Paula Wójtowicz. Rekordy życiowe biły także Anna Żerańska (80 m ppł - 16.57) i Kinga Prusińska (pchnięcie kulą - 7.76), a siódme miejsce w swojej serii na 80 m ppł zanotowała Natalia Pyskło.

W tego typu zawodach nie mogło zabraknąć też lekkoatletów UKS Siódemka Ostrołęka. Jakub Cichocki był piąty na 600 metrów z czasem 1:33.12, z kolei Aleksandra Szczęsna była szósta w skoku w dal - 4.85 m oraz awansowała do finału biegu na 100 m, lecz w nim nie wystąpiła. Najlepszy życiowy rezultat osiągnęła Kinga Szczęsnowicz (1:48.09 w biegu na 600 metrów). Blisko medalu była Karolina Krukowska, która zajęła piąte miejsce z rekordem życiowym w skoku w dal - 5.02 m.  Katarzyna Zalewska była siódma w swojej serii w biegu na 1000 m.