Ostrołęczanie z medalami Mistrzostw Podlasia

Lekkoatletyka 14 czerwca 2017 0 Komentarzy

W sobotę 10 czerwca odbyły się w Łomży Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych. W stawce uczestników nie zabrakło reprezentantów Ostrołęki. Sprawdź wyniki.

W Łomży wystartowała czteroosobowa ekipa z ostrołęckiej Siódemki. Najlepiej z UKS Siódemka wypadła Marta Łada, która wywalczyła brązowy medal w biegu na 400m, a wynikiem 59,86s poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie. Piąte miejsce w biegu na 400m przez płotki – także z rekordem życiowym poprawionym o ponad 1,5 sekundy zajęła Paulina Pilarska osiągając na tym dystansie czas 69,08s. Z kolei szósta w biegu na 800m była Sara Pons z czas 2:23,28s („życiówka" poprawiona o ponad 2 sekundy). Także szóste miejsce zajęła Victoria Ejzemberg przebiegając dystans 400m w czasie 63,78s.

W Łomży wystartowali także zawodnicy i zawodniczki OKLA Ostrołęka. Na pierwszym miejscu bieg na 400 m z czasem 58,94s zakończyła Klaudia Borkowska, wygrał także Damian Niedźwiecki w pchnięciu kulą - 17,98m. Nie inaczej było w przypadku Magdaleny Olszewskiej, która zwyciężyła w rzucie dyskiem z "życiówką" 39,51m. Ten sam zawodnik był drugi w rzucie dyskiem - 44,75m (rekord życiowy). Dwukrotnie na podium stawał też Oskar Żebrowski - był drugi w pchnięciu kulą z rekordem życiowym 16,94m i trzeci w rzucie dyskiem z wynikiem 40,92m. Brązowy medal w pchnięciu kulą zdobył Patryk Niedźwiecki, jego wynik to 15,14m (rekord życiowy). Tuż poza podium biegu na 800 m uplasowała się Katarzyna Butler z rekordem życiowym 2:19.72.