Ostrołęczanie z medalami Pucharu Niemiec

Inne 23 listopada 2016 Komentarzy

Hubert Nakielski i Karol Bojarski zanotowali bardzo dobry start w barwach narodowych podczas Pucharu Niemiec w ratownictwie wodnym. Prestiżowe zawody w Warendorfie odbyły się już po raz 25. Wystartowało kilkaset zawodniczek i zawodników z całego świata.

Na liście startowej znaleźliśmy takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, RPA, Kanada, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Irlandia czy Polska. Zawody były mocno obsadzone i tym bardziej cieszy udany start ostrołęczanina. Hubert Nakielski w startach indywidualnych juniorów zdobył cztery medale i ustanowił dwa rekordy Polski.

Złote medale Hubert zdobył na dystansach 200 m z przeszkodami z czasem 2:06.51 (nowy rekord życiowy) oraz 100 m kombinowane z czasem 1:07.19 (nowy rekord Polski juniorów). Srebro przypadło mu na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 0:32.38 (rekord życiowy), a brąz - na 200 m super ratownik z czasem 2:20.64, co jest nowym rekordem Polski juniorów. Ponadto, na dystansie 100 m ratowanie z pasem Nakielski uplasował się na czwartym miejscu.

W reprezentacji Polski wystartował również Karol Bojarski – zawodnik pochodzący z Ostrołęki, a mieszkający i trenujący od prawie dwóch lat w Szczecinie. Karol w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył srebrny medal na 100 m kombinowane oraz dwa brązowe medale na dystansach: 50 m holowanie manekina oraz 100 m ratowanie z pasem, a ponadto zajął ósme miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach i czwarte miejsce na 200 m super ratownik. Oprócz tego, w konkurencjach drużynowych: rzut liną Karol razem z kolegą z reprezentacji zdobył srebrny medal, a w sztafetach 4 x 50 m z przeszkodami i 4 x 25 holowanie manekina - dwa brązowe medale.

Więcej o startach reprezentantów Ostrołęki w ratownictwie wodnym już w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.