zdjecie 266

Pasjonująca okręgówka! Kto wywalczy awans?

Piłka nożna 22 maja 2015 Komentarzy

Wkra Bieżuń jest najbliżej zwycięstwa w rozgrywkach ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Roberta Piotrowskiego na pięć kolejek przed końcem mają cztery punkty przewagi nad Soną Nowe Miasto. To jednak nie koniec emocji gdyż miejsca od trzeciego do piątego zajmują najbardziej nas interesujące drużyny.

Wkra Bieżuń jest najbliżej zwycięstwa w rozgrywkach ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Roberta Piotrowskiego na pięć kolejek przed końcem mają cztery punkty przewagi nad Soną Nowe Miasto. To jednak nie koniec emocji gdyż miejsca od trzeciego do piątego zajmują najbardziej nas interesujące drużyny.

Mowa oczywiście o Koronie Ostrołęka (52 pkt), KS CK Troszyn (51 pkt) i Tęczy JBB Łyse (50 pkt). Druga w tabeli Sona ma tylko dwa oczka więcej od graczy Łukasza Załęskiego, a przecież nawet strata sześciu punktów do lidera jest dla Korony możliwa do odrobienia.

Lider z Bieżunia ma obecnie na rozkładzie dwa niżej notowane zespoły - Tęczę Ojrzeń i Pełtę Karniewo. Ciężko spodziewać się więc niespodzianek, lecz w przypadku gdyby ona jednak się pojawiła - rozgrywki nabiorą kolorytu. Wszystko dlatego, że w dwóch następnych meczach Wkra będzie musiała zmierzyć się z Tęczą Łyse i Soną Nowe Miasto. Bieżuńscy gracze pozostają oczywiście faworytami numer jeden do awansu, lecz dla grupy pościgowej jeszcze nie wszystko stracone.

Apetyt na minimum drugie miejsce ma ostrołęcka Korona, która w ostatnich pięciu meczach zmierzy się z rywalami niżej notowanymi. Wśród nich będą ligowi outsiderzy (Rzekunianka Rzekuń oraz Orzyc Chorzele), najbliższy rywal - ligowy średniak (Iskra Krasne), jak również solidne ekipy z górnej połowy tabeli (Żbik Nasielsk i KS CK Troszyn). Pod wodzą trenera Łukasza Załęskiego Korona jednak jeszcze nie przegrała i z pewnością niebiesko-żółci będą chcieli tę passę podtrzymać. Na pewno stać ich na pozycję wicelidera, która gwarantuje udział w barażach o IV ligę. Nie zapominajmy jednak o ekipach z naszego powiatu - KS CK Troszyn oraz Tęcza Łyse to również silne zespoły. Spośród tych ekip łatwiejsze zadanie czeka podopiecznych Łukasza Bałazego, ponieważ Tęcza ma niezwykle trudny terminarz ostatnich pięciu kolejek - znajdują się tam m.in. lider i wicelider oraz szósta drużyna ligi (Wkra Sochocin). Troszyn co prawda zagra z Makowianką czy Borutą Kuczbork, ale będzie musiał również stanąć w szranki z Koroną Ostrołęka i Soną Nowe Miasto.

Walka o awans zapowiada się niezwykle ciekawie i tak naprawdę ciężko przewidzieć zwycięzców obecnego sezonu "okręgówki". Wszystko rozstrzygnie się 17 czerwca, kiedy zaplanowano ostatnią kolejkę. Już jutro i w niedzielę spotkania 26. kolejki - plan gier przedstawiamy poniżej.

Plan gier 26. kolejki LO Ciechanów-Ostrołęka:

Boruta Kuczbork - Tęcza Łyse [23 maja, 16:00]
Tęcza Ojrzeń - Sona Nowe Miasto [23 maja, 17:00]
Pełta Karniewo - Wkra Bieżuń [24 maja, 17:00]
Rzekunianka Rzekuń - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna [24 maja, 15:00]
Orzyc Chorzele - Wkra Sochocin [23 maja, 16:30]
Żbik Nasielsk - Mazowsze Jednorożec [23 maja, 17:00]
KS CK Troszyn - Makowianka Maków Mazowiecki [23 maja, 17:00]
Iskra Krasne - Korona Ostrołęka [23 maja, 17:00]

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.