zdjecie 7405
zdjecie 7405

Paulina Bałdyga mistrzynią Polski U23!

Siatkówka 02 maja 2017 0 Komentarzy

Wychowanka Nike Ostrołęka Paulina Bałdyga wraz z koleżankami z Pałacu Bydgoszcz została mistrzynią Polski U23. Do ostrołęczanki trafiły także nagrody indywidualne - MVP meczu finałowego oraz tytuł najlepszej rozgrywającej całego turnieju. To kolejny sukces do bogatej kolekcji utalentowanej rozgrywającej.

Turniej finałowy Młodej Ligi Kobiet rozgrywany był w tym roku w zupełnie innej formule. Obok dwóch najlepszych zespołów MLK – KS Pałac Bydgoszcz i Legionovii Legionowo – wystąpiły dwie drużyny wyłonione z kwalifikacji przeprowadzonych przez PZPS – MKS San-Pajda Jarosław i AZS AWF Warszawa. Impreza zyskała rangę oficjalnych mistrzostw Polski do lat 23, a przeprowadzono ją w Arenie Legionowo.

Pierwszego dnia turnieju rozegrano półfinały, w których - zgodnie z planem - zwyciężyły ekipy z Młodej Ligi Kobiet. Pałac Bydgoszcz wygrał 3:0 z AZS AWF Warszawa, a Legionovia takim samym wynikiem pokonała San-Pajda Jarosław. W meczu o 3. miejsce jarosławianki pokonały siatkarki ze stolicy 3:0, a mecz o złoto potrwał cztery sety - Pałac zwyciężył 3:1 w spotkaniu z Legionovią i to właśnie siatkarki z Bydgoszczy wzniosły w górę okazały puchar.

O sile zespołu z Bydgoszczy stanowiła Paulina Bałdyga, rozgrywająca, która ma już za sobą doświadczenia w dorosłej Orlen Lidze. Ostrołęczanka zdobyła tytuł najlepszej rozgrywającej turnieju finałowego, została też MVP meczu o złoto. Tym samym dołożyła kolejne sukcesy do medali klubowych mistrzostw kraju, a także sukcesów reprezentacyjnych, takich jak mistrzostwo Europy kadetek czy mistrzostwo EEVZA juniorek.

fot. siatkarskaliga.pl

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.