Pekpol drugi na turnieju w Siedlcach

Siatkówka 03 stycznia 2011 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka zajął drugie miejsce w Noworocznym Turnieju w Siedlcach. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza pokonali II-ligowy KPS Siedlce 3:1 a w finale ulegli drużynie Plus Ligi AZS Politechnika Warszawska 2-3. Ogólnie ostrołęczanie pokazali się na turnieju z bardzo dobrej strony - wygrali faworyci, ale to Pekpol zrobił największe wrażenie

.

Najpierw trzeba było pokonać gospodarzy. Siedlczanie wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani, co pokazali w pierwszych akcjach meczu kiedy to wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Nasi siatkarze szybko doprowadzili jednak do wyrównania. Zacięta gra toczyła się do stanu 21:21. Wtedy to gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali pierwszą partię. Była to niewątpliwie duża niespodzianka. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 8:5. Przewaga KPS-u powoli topniała i ostatecznie w połowie seta to Pekpol rozpoczął kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Przewagę udało się jeszcze zaakcentować w końcówce partii, wygrywając 20:25. Kolejny set biało-czerwoni rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 3:7. Gospodarze jednak nie poddawali się i systematycznie niwelowali przewagę. Od stanu 20:21 nie zdobyli już jednak żadnego punktu i po raz kolejny ostrołęczanie wygrali seta. Partia czwarta była ostatnią w tym meczu. Pekpol wyszedł na wysokie prowadzenie i jedynie brak koncentracji spowodował, że KPS dogonił ostrołęckich siatkarzy przy stanie 19:19. Końcówka należała jednak do gości, którzy okazali się lepsi o doświadczenie wyniesione z parkietów zaplecza Plus Ligi. 22:25 i w całym meczu 1:3.

KPS Siedlce - Pekpol Ostrołęka 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 22:25)

W finale Pekpol rywalizował z piątą drużyną Plus Ligi - Politechniką Warszawską, która pokonała Ślepsk Suwałki. Po bardzo zaciętym meczu (Pekpol wygrał pierwszy i trzeci set) w tie-breaku wygrali zawodnicy ze stolicy.

Pekpol Ostrołęka - AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:19, 23:25, 25:21, 20:25, 8:15)

Pekpol: G.Pietkiewicz, P.Pietkiewicz, Jacyszyn, Żyliński, Sacharewicz, Szczygielski, Kaniowski (libero) oraz Kuczko

AZS PW: Neroj, Szulik, Gałązka, Statsenko, Żaliński, Wierzbowski, Wojtaszek (libero) oraz Salas.

[źródło: własne/pekpol.net]