zdjecie 1233
zdjecie 1233

Ruszyły zapisy na Półmaraton Kurpiowski!

Lekkoatletyka 24 stycznia 2017 0 Komentarzy

Choć do Półmaratonu Kurpiowskiego 2017 pozostały jeszcze ponad cztery miesiące, to organizatorzy uruchomili już procedurę zapisów do biegu. W tym roku biegniemy na dwóch dystansach - 21,097 km i 10 km. Każdy może znaleźć "coś dla siebie". Zobacz plan trasy, przewidywane nagrody i regulamin zapisów.

Choć do Półmaratonu Kurpiowskiego 2017 pozostały jeszcze ponad cztery miesiące, to organizatorzy uruchomili już procedurę zapisów do biegu. W tym roku biegniemy na dwóch dystansach - 21,097 km i 10 km. Każdy może znaleźć "coś dla siebie". Zobacz plan trasy, przewidywane nagrody i regulamin zapisów.

W tym roku organizatorzy postarali się, by impreza, która odbędzie się w Ostrołęce po raz 23. była znakomitą okazją do biegania nie tylko dla tych najbardziej wytrzymałych. Oprócz półmaratonu (21,097 km), uczestnicy będą mogli wybrać także dystans 10-kilometrowy. Oba dystanse posiadają nowe trasy, atestowane przez PZLA.

Przejdźmy do nagród. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Półmaraton Kurpiowski otrzymają okolicznościowy medal na mecie. W klasyfikacji open kobiet oraz mężczyzn przewidziano puchary dla pierwszych trzech osób na mecie. Wśród panów w klasyfikacji open nagrody pieniężne odbierze pierwsza dziesiątka (150 - 1000 zł), wśród pań - pierwsza piątka (100 - 500 zł). Przygotowano także nagrody w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn dla najszybszych zawodników z krajów Unii Europejskiej (pierwsza piątka obu klasyfikacji, 200 - 700 zł). Za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody pieniężne wynoszą od 200 do 300 zł. Dla pierwszej trójki przyznane zostaną także nagrody w kategorii "niewidzący B-1" i "słabowidzący B-2" - od 150 do 200 zł.

Nagrodzeni będą również biegacze z regionu. Dla najszybszych zawodników z Ostrołęki wśród kobiet i mężczyzn (pierwsza piątka z każdej kategorii) przewidziano nagrody od 100 do 400 zł. Z powiatu ostrołęckiego nagrodzone zostaną trzy najlepsze panie oraz trzech najlepszych panów (100-200 zł).

Ponadto, wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie będą mieli szansę na wylosowanie 40 nagród rzeczowych. Losowanie odbędzie się po biegu. Prawo startu w biegach mają wyłącznie osoby, które najpóźniej 27 maja ukończą 16 lat. Opłaty za udział w biegu to 50 zł przy zapisach do 30 kwietnia, 60 zł przy zapisach do 15 maja, z kolei od 16 maja wpisowe wynosi 80 zł. Osoby urodzone w 1947 roku i starsze otrzymują 50% zniżki na bieg we wszystkich terminach.

Trasa Półmaratonu Kurpiowskiego 2017:

START na bieżni stadionu przy ul. Wincentego Witosa 1, rondo NSZZ „Solidarność”, ul. Generała Józefa Hallera, ul. 11 Listopada, ul. Inwalidów Wojennych, rondo Księcia Janusza I, ul. Generała Aleksandra Gorbatowa, rondo Romana Dmowskiego, ul. Generała Aleksandra Gorbatowa, rondo Zbawiciela Świata, aleja Jana Pawła II, rondo Honorowych Dawców Krwi, ul. Bohaterów Warszawy, rondo Edwarda Kupiszewskiego, aleja Solidarności, rondo ks. Waltera, ul. Targowa, ul. Wesoła – wieś Goworki gm. Rzekuń, droga przez wieś Goworki w kierunku Nowej Wsi, droga w kierunku Teodorowa, kierunek do drogi krajowej 61, NAWRÓT (13200m), droga w kierunku Nowej Wsi, droga w kierunku Goworek, Goworki - ul. Wesoła, ul. Targowa, rondo ks. Waltera, ul. Targowa, rondo Anny Walentynowicz, ul. Targowa, rondo Holgera Hjelma, ul. Wincentego Witosa, rondo NSZZ „Solidarność”, Stadion Miejski – bieżnia - META.

ZAPISY na półmaraton i "dziesiątkę" prowadzone są elektronicznie - w tym miejscu. Pojawiły się już pierwsze osoby na liście startowej. O tym jak wyglądał poprzedni Półmaraton Kurpiowski możecie przekonać się na wideo poniżej. Polecamy.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.