Piękny jubileusz Jerzego Tonewo (zdjęcia)

Piłka nożna 03 września 2017 4 Komentarze

Jerzy Tonewo to bezsprzecznie postać, która przyczyniła się w wielkim stopniu do rozwoju ostrołęckiej piłki nożnej. Piłkarz, działacz, trener, a przede wszystkim miłośnik futbolu od zawsze na zawsze związany z jednym klubem - Narwią Ostrołęka. Wczoraj z okazji jubileuszu 55-lecia działalności w Narwi został uhonorowany przez trzy ostrołęckie kluby.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, kim jest Jerzy Tonewo, to powinien szybko nadrobić zaległości - dlatego też przypominamy sylwetkę - za narew.ostroleka.pl:

Jerzy Tonewo - Ur. 07.09.1946 (Ostrołęka). Wychowanek MZKS-u Ostrołęka, jego wieloletni piłkarz, skrzydłowy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Jerzy Tonewo współtworzył Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, który rozpoczął działalność po reformie administracyjnej i powstaniu województwa ostrołęckiego. Był też jego pierwszym prezesem. Jako trener prowadził Narew w III lidze, reprezentację województwa, oraz przez wiele lat roczniki młodzieżowe. Był wiceprezesem Wojewódzkiej Federacji Sportu w Ostrołęce. W 2012 roku otrzymał odznakę "Zasłużony dla miasta Ostrołęki", w 2016 roku został Honorowym Członkiem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Członek - założyciel MZKS-u Narwi 1962 Ostrołęka.

W sobotę 2 września w przerwie meczu MZKS Narew 1962 Ostrołęka - Korona II Ostrołęka przedstawiciele trzech ostrołęckich klubów uhonorowali pana Jerzego. Prezes ostrołęckiej Narwi Kamil Drężek wręczył Jerzemu Tonewo puchar, który oznacza status honorowego członka klubu, najlepsze życzenia oraz upominki pan Jerzy otrzymał również od Marcina Romana - prezesa Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, a także Marcina Buchalskiego z Korony Ostrołęka. Przedstawiciele trzech klubów bez podziałów podziękowali Jerzemu Tonewo za wkład w rozwój ostrołęckiej piłki. Postawa godna naśladowania nie tylko w piłce nożnej, ale także na pozostałych arenach sportowych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
09:15, 03 września 2017

Gość

Drugie zdjęcie wymiata.  

ocena: -         zgłoś
...
09:29, 03 września 2017

Gość

Pan Jerzy wymiata i to od wielu lat

ocena: -         zgłoś
...
09:36, 03 września 2017

Gość

Zdjęcie nr 2  taka powinna być piłka, bez podziałów, pełen szacunek!

ocena: -         zgłoś
...
16:11, 03 września 2017

kibic

Gratulacje panie Jurku.Do goscia .Pełna zgoda kolego,walka na boisku a po meczu piątka i szacunek tylko zeby to jeszcze zrozumieli wszyscy

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.