zdjecie 1166
zdjecie 1166

Pierwsze sukcesy pływaczek Narwi Ostrołęka

Pływanie 23 października 2017 30 Komentarzy

W dniach 21-22 października odbyły się pierwsze zawody z cyklu ARENA Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu. W zawodach wystartowało niespełna 600 zawodników w tym dwie zawodniczki Narwi Ostrołęka – Angelika Wikieł i Żaklina Wikieł, które można było zobaczyć cztery razy na słupku startowym.

Angelika Wikieł wystartowała w swoich koronnych konkurencjach: 200 m. klasycznym, 100 m. klasycznym; 50 m. klasycznym oraz dodatkowo kontrolnie na 50 m dowolnym. Wyniki napawają optymizmem - Angelika wygrała wyścig na 200 m stylem klasycznym, uzyskując czas 2.30.46, w konkurencji 100 m klasycznym zajęła czwarte miejsce uzyskując czas 1.11.62, a na 50 m klasycznym uplasowała się na miejscu 10., uzyskując czas 0.33.52. Dodatkowo, w konkurencji 50 m dowolnym Angelika Wikieł uzyskała czas 0.28.81.

Żaklina Wikieł wraca do pływania po ponad półrocznej przerwie od treningów i startów. Najmłodsza zawodniczka Narwi wystartowała konkurencjach eksperymentalnych dla siebie. Dzielnie walczyła o jak najlepsze wyniki w konkurencji 200 m. zmiennym, 100 m. zmiennym, 50 m motylkowym oraz 100 m motylkowym.  

Podkreślić trzeba nietypowe warunki, z którymi muszą zmagać się pływaczki. Treningi odbywają się dwa razy dziennie, ale trening popołudniowy odbywa się na zasadach komercyjnych (koszt zakupu biletu wstępu na basen wynosi ok. 700 złotych miesięcznie, pływając na torze wspólnie z osobami pływającymi rekreacyjnie). Ponadto trenerka obserwuje zawodniczki jedynie z widowni. Chcąc odpowiednio przygotować zawodniczki do Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi w dniach 19-22.12.2017 r. rozważane jest dojeżdżanie na treningi do Ostrowi Mazowieckiej bądź Łomży.

- Jak na obecny okres treningowy, jestem zadowolona z wyników, które osiągnęły zawodniczki. Angelika podkreśliła swoje miejsce w czołówce polskich pływaczek, zaś Żaklina jest na najlepszej drodze, żeby wrócić do mistrzowskiej formy. Jestem zbudowana postawą swoich zawodniczek. O skali ich zaangażowania może świadczyć fakt, że codziennie pokonują ok. 12 km w wodzie. Być albo nie być w kwestii medali na Mistrzostwach Polski jest zapewnienie odpowiednich warunków do treningu. Teraz bierzemy się dalej do ciężkiej pracy. W dniach 04-05.11 wystartujemy w kolejnej edycji Arena Grand Prix Puchar Polski w Łodzi - komentuje Manuela Wikieł, trener i prezes sekcji pływania Narwi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
18:11, 23 października 2017

Gość

Wstyd dla władz miasta, że dziewczyny nie mają stworzonych warunków do treningu. Takie talenty, dodatkowo w barwach Ostrołęki. Pewnie jakby reprezentowały inny klub to by miały wszystko pod ręką


...
18:13, 23 października 2017

Gość

GRATULACJE! Oby się basenowcy ogarnęli bo to wstyd dla miasta żeby robić takim sportowcom tak pod górkę. Panie Kotowski czy pan to widzisz? Czy się nie wstydzisz?


...
18:15, 23 października 2017

Gość

Zarząd Narwi robi bardzo dobrą robotę i można by było zrobić kolejne sekcje, np tenis stołowy (w oparciu o Rzekuniankę), podnoszenie ciężarów (w oparciu o Atletę), piłka ręczna (w oparciu o Trójkę), siatkówka (w oparciu o Net). marzy mi się WIELKA NAREW


...
18:16, 23 października 2017

Gość

siatkówka to nawet w oparciu o Net i Olimp, w końcu ktoś by mógł połączyć oba te kluby


...
19:56, 23 października 2017

Goość

Wyniki są marne tylko jeden medal czasy fatalne w porównaniu z poprzednich startów bądź innych Ostrołeckich pływaków dalekie miejsca w klasyfikacji ogólnej a treningi nie zawsze odbywają się codziennie. Jak faktem mogłyby dostać tor, ale nie róbcie ludzi w balona że to tak wspaniały start i wyniki.


...
20:05, 23 października 2017

Gość

Brawa dla dziewcząt i dla Narwi


...
20:53, 23 października 2017

O

Andżelika pływała w lepszym czasie już dawno temu. A Żaklina niech nie eksperymentuje.


...
21:26, 23 października 2017

rodzic

tak to jest jak jest 100 klubów pływackich.Powinna byc jedna mocna sekcja z najlepszymi trenerami a nie ,,kazdy fachowiec" który tylko liczy kasę,narzeka,niezadowolony,skłucony z innymi
.p.s. Ciekawy jstem jak rozliczane są pieniądze niemałe które płace do reki za syna


...
22:37, 23 października 2017

ktoś

Widzę, że ktoś (o i gość) mocno się znają na pływaniu, skoro nawet nie widzą, że zawodniczka Angelika pisze się przez g..
i nie porównujmy zawodów okręgowych do centralnych, w których startuje sama czołówka zawodników na poziomie seniorskim. na takiej randze zawodów nie ma medali!


...
23:14, 23 października 2017

Gość

A gdzie sukces Żakliny, które konkretnie miejsca ???


...
23:17, 23 października 2017

Gość

Sukcesem jest to, że wróciła po takiej przerwie. Gratulacje Wielka Narwio. Róbcie nowe sekcje.


...
07:23, 24 października 2017

Gość

A przepraszam ile medali zdobyli zawodnicy innych ostrołęckich klubów, których trenerzy tu piszą? Żadnego, bo ich cele to jakieś wyścigi dla powiatu albo mistrzostwa SKSów. Jedyne poważne medale zdobywały dla nich kiedyś właśnie siostry Wikieł i Lewandowski


...
09:10, 24 października 2017

Jacek

Gratuluję dziewczyny  


...
11:22, 24 października 2017

xyz

Miejsce 45, 72, 77 i 79 to osiągnięcie?
Miejsce 1 i 4 ( gratulacje), ale też 10 i 64 -  to prawdziwe dane. Nie wprowadzajcie w błąd czytających!
Lepsze czasy miały dziewczyny 14 letnie, a więc najmłodsze, które mogły brać udział w zawodach


...
11:43, 24 października 2017

Przemysław Kowalski

W zawodach takiej rangi sposrod wszystkich ostrołęckich klubów startują tylko dziewczyny z Narwi. Medale z loklanych zawodów do Mistrzostw Polski czy Grand Prix maja się tak jak gra w Iv lidze do gry w Ekstraklasie. Po uregulowaniu dostępności torów Narew zasila osoby, chcące trenować wyczynowo a nie rekreacyjnie. Pozdrawiamy i zamiast anonimowo komentowac zachęcamy do realnych dzialan, pod własnym nazwiskiem.


...
13:17, 24 października 2017

Gość

Brawo panie Przemyslawie!


...
14:05, 24 października 2017

aaa

Proszę się nie żalić ani nie chwalić bo nie ma czym.Trzeba było wrócić do swojego byłego trenera i trenować. Więcej pokory na przyszłość polecam i zamieszczania prawdziwych informacji.


...
15:25, 24 października 2017

Gość

Szanowna redakcjo-  podawajcie sprawdzone informacje.
Najlepiej przedstawić link do strony z wynikami opisanych zawodów  i rankingu plywakow w Polsce.
Każdy czytelnik sam wówczas oceni, czy jest czym się chwalić


...
16:03, 24 października 2017

Gość

Jaka informacja z powyższych jest NIEPRAWDZIWA? Wszystko jest prawdą, więc ocb?


...
16:26, 24 października 2017

Gość

Jedyne nieprawdziwe informacje to komformacjezawistnych ludzi zwiazanych z tym klubem co kiedys dziewczyny w nim plywaly


...
17:52, 24 października 2017

Plywak

Nie rozumiem oceniania osob z innych klubow, Reprezentujemy jedno miasto i powinnismy wspolpracowac. Jedni promuja jedynie w wojewodztwie, lub na wlasnym podworku, a dziewczyny z Narwii na caly kraj ! Mysle, ze to jest spora roznica.  


...
18:14, 24 października 2017

obserwator pływania

fakt, może wyniki nie są rewelacyjne ale jest to początek sezonu, który dla dziewczyn jest niezmiernie trudny (wierzę, że dadzą radę - za co trzymam mocno kciuki). Tak swoją drogą to w porównaniu do zeszłego roku czasy Angeliki są bardzo do siebie zbliżone (lepsze i gorsze, ale bliskie) na takim poziomie pływania trudno jest co start urywać cenne sekundy (tu liczą się nawet setne sekundy...), Żaklina, z tego co było we wcześniejszych informacjach wraca po ponad półrocznej absencji na pływalni wraca do treningów, więc nie należy tu oczekiwać dobrych wyników, ważne jest by złapała rytm i powinno być dobrze. Ps. do Goość - aż tak bardzo obserwujesz, że wiesz, że nie trenują codziennie??? Trenują od poniedziałku do soboty włącznie (rano są codziennie na jedną godzinę zaś popołudniu (oprócz środy i soboty) przychodzą na różne godziny - wchodzą na bilety ... (należy czytać dokładnie umieszczane informacje). Czy powinny słyszeć tyle gorzkich słów ... Gratulacje dziewczyny... obyście miały lepsze warunki a może znajdą się też sponsorzy, którzy Wam pomogą za co mocno trzymam kciuki


...
18:32, 24 października 2017

ANTYHEJT

Dziewczyny Głowa do Góry takie czasy nastały że hejty się rozsypały wstyd dla Ostrołęki tak hejtować PIĘKNE I PRACOWITE DZIEWCZYNY ŻAKLINKA JAK MODELKA mogła by pójść w ślady Cindy Crawford, ale kocha pływać i pragnęła pójść śladami Sióstr ale leniwce siedzą przed kompami i trują i hejty wpisują by im ulzylo, a Wy Dziewczyny niczym się nie przejmujcie hejty są teraz potęgą SUKCESU im więcej tym SŁAWNIEJSZE BĘDZIECIE JOOOŁ przyjmijcie na klate zdechłych komentatorów, głowa do góry pływajcie o sponsoringu pomyślimy tylko jakiś REKORDZIK POLSKI NA 200KLAS Andżeli i odkryjemy karty ... Także głowa do góry i TRZYMAMY KCIUKI ????????????


...
19:17, 24 października 2017

obserwator pływania

fakt, może wyniki nie są rewelacyjne ale jest to początek sezonu, który dla dziewczyn jest niezmiernie trudny (wierzę, że dadzą radę - za co trzymam mocno kciuki). Tak swoją drogą to w porównaniu do zeszłego roku czasy Angeliki są bardzo do siebie zbliżone (lepsze i gorsze, ale bliskie) na takim poziomie pływania trudno jest co start urywać cenne sekundy (tu liczą się nawet setne sekundy...), Żaklina, z tego co było we wcześniejszych informacjach wraca po ponad półrocznej absencji na pływalni wraca do treningów, więc nie należy tu oczekiwać dobrych wyników, ważne jest by złapała rytm i powinno być dobrze. Ps. do Goość - aż tak bardzo obserwujesz, że wiesz, że nie trenują codziennie??? Trenują od poniedziałku do soboty włącznie (rano są codziennie na jedną godzinę zaś popołudniu (oprócz środy i soboty) przychodzą na różne godziny - wchodzą na bilety ... (należy czytać dokładnie umieszczane informacje). Czy powinny słyszeć tyle gorzkich słów ... Gratulacje dziewczyny... obyście miały lepsze warunki a może znajdą się też sponsorzy, którzy Wam pomogą za co mocno trzymam kciuki


...
21:47, 24 października 2017

Kibic

Przypuszczam że większość złośliwych komentarzy piszą ludzie z innych sekcji pływackich. Jest obawa że ktoś kto ciężko pracuje naruszy układy i ciepłe posady na basenie ? Kto Wam ludzie broni jechać na zawody rangi ogólnopolskiej ? Będą wyniki sam Wam złożę gratulacje a nie będę nikogo krytykował za promocję miasta. Jak dotychczas wszystkie kluby startują w przeciętnych zawodach lokalnych , gdzie uzyskać wynik na podium nie jest wielką sztuką, natomiast w mediach lokalnych jest rozgłos na poziomie olimpijskim. Można spojrzeć w archiwum z takich zawodów to siostry Wikieł zawsze wracały z workiem medali i pucharami dla najlepszych zawodniczek. Dla przypomnienia Angelika w wieku 15 lat została mistrzem Polski seniorów a jej rekord kraju juniorów jest do chwili obecnej nie pobity , natomiast Żaklina miała dłuższą przerwę w treningach ale ma w swoim cv mistrzynię kraju w różnych kategoriach wiekowych. Może złośliwi mogą pochwalić się takimi wynikami sportowymi ? Bardziej uwagę proszę zwrócić na podejście włodarzy miejskich do wspierania ostrołęckich sportowców , zamiast pomagać to utrudniają, miejskie obiekty traktują jak prywatny folwark. Gdzie kasa jest ogromna przeznaczona na piłkarzy w niskich ligach , natomiast sporty indywidualne na poziomie ogólnopolskim traktowane po macoszemu . Wstyd żeby sekcja miejska płaciła pełną kasę za trening. Właśnie takie przypadki trzeba dyskryminować a wszystkim naszym sportowcom kibicować    


...
10:34, 25 października 2017

Gość

Czy na pewno wszystkie ostrołeckie kluby startowały tylko w " lokalnych przeciętnych zawodach"???
Proszę zobaczyć wpisy na portalach eOstrołęka i Moja Ostrołęka w zakladce sport,  i  tak jak napisano wcześniej, pisać prawdę


...
17:19, 25 października 2017

ANTYHEJT

Dziewczyny Głowa do Góry takie czasy nastały że hejty się rozsypały wstyd dla Ostrołęki tak hejtować PIĘKNE I PRACOWITE DZIEWCZYNY ŻAKLINKA JAK MODELKA mogła by pójść w ślady Cindy Crawford, ale kocha pływać i pragnęła pójść śladami Sióstr ale leniwce siedzą przed kompami i trują i hejty wpisują by im ulzylo, a Wy Dziewczyny niczym się nie przejmujcie hejty są teraz potęgą SUKCESU im więcej tym SŁAWNIEJSZE BĘDZIECIE JOOOŁ przyjmijcie na klate zdechłych komentatorów, głowa do góry pływajcie o sponsoringu pomyślimy tylko jakiś REKORDZIK POLSKI NA 200KLAS Andżeli i odkryjemy karty ... Także głowa do góry i TRZYMAMY KCIUKI ????????????


...
21:29, 25 października 2017

Jarek Blazek

Brawo dziewczyny. Idźcie swoją droga - robicie dobra robotę!!!! Jak bedą medale na MP (pewnie jedyne dla Waszego miasta) to samo ojcowie sukcesu sie tu znajda. Pamiętajcie - jeżeli was krytykują i o Was gadają, to tylko znak, ze robicie coś dobrze, co ewidentnie kogoś boli!!!!! Powodzenia!!!!


...
05:31, 26 października 2017

Kibic sportu

Do Gościa
Obserwuję wyniki naszych sportowców to tylko Piątka była z Marysia Murawską  na imprezach rangi ogólnopolskiej.Zawodów lokalnych Ostrołęka , Ostrów itp nie biorę pod uwagę. Inna skala poziomu


...
13:24, 26 października 2017

Do kibica sportu

Maria M.jest już w klubie Polonia Warszawa.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.