Pierwsze zwycięstwo Świtu w szóstym sparingu

Piłka nożna 26 marca 2012 Komentarzy

Świt Baranowo w szóstym meczu sparingowym odniósł pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Zyry pokonali 5:4 czwartą drużynę B-klasy ciechanowkiej, Gryf Kownaty Żędowe.

Grę przez całe spotkanie utrudniał silnie wiejący wiatr. Po pierwszej połowie było 2-0 dla gospodarzy. Pierwszy do bramki trafił Jakub Grzyb a tuż przed przerwą gola zdobył Rafał Ogonowski.
Po zmianie stron zaatakował Gryf co dało efekt w postaci dwóch bramek. Strzelcami byli: Michał Ochtabiński i Bartłomiej Zdrojewski. Świt odpowiedział bramką strzeloną przez Kamila Wasilewskiego. Szybko jednak zespół gości doprowadził do remisu. Tym razem gol padł z rzutu karnego wykonanego przez Krzysztofa Piętka. Paweł Lenarciak chwilę później pokonał golkipera Kownat. Pięć minut przed końcem bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył zawodnik Gryfu, Michał Ochtabiński. A w 90. minucie pięknym strzałem z woleja popisał się Kamil Wasilewski dzięki któremu Świt ostatecznie pokonał swoich rywali 5:4.

Świt Baranowo: Marcin Darmochwał - Marcin Kaczyński (68` Dawid Dziekoński), Marek Białczak, Wojciech Gąska (91` Marcin Kaczyński), Jakub Grzyb - Przemysław Gleba (56` Kamil Wasilewski), Robert Kraska (83` Damian Tyc), Mateusz Rybka, Mateusz Gąska (22` Daniel Łukasiak, 76` Piotr Kruszewski) - Radosław Grabowski (69` Paweł Lenarciak), Rafał Ogonowski

[źródło: swit.dbv.pl]