zdjecie 266

Pierwszy start ostrołęckich ciężarowców

Inne 18 lipca 2015 Komentarzy

Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów klubu Tytan Ostrołęka mają za sobą pierwszy poważny start w karierze. Karol Żerański i Bartosz Marchwicki wzięli udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - w konkurencji podnoszenia ciężarów odbyły się one 12 lipca w Ciechanowie.

Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów klubu Tytan Ostrołęka mają za sobą pierwszy poważny start w karierze. Karol Żerański i Bartosz Marchwicki wzięli udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - w konkurencji podnoszenia ciężarów odbyły się one 12 lipca w Ciechanowie.

Obaj ostrołęczanie - rocznik 1998, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 - wystartowali w najcięższej kategorii wagowej, +94 kg. Lepiej spisał się Żerański, który zanotował wynik 70 kg w rwaniu i 92 kg w podrzucie, co w dwuboju dało mu wynik 162 kg i 21. miejsce w rywalizacji. Marchwicki uplasował się na 23. miejscu, uzyskując łączny wynik 146 kg (65 kg rwanie i 81 kg podrzut). Zwyciężył Jakub Węgrzyn z KS Wisła Puławy - jego ostateczny wynik to 293 kg. Wyniki podopiecznych trenera Wiesława Niedźwieckiego nie pozwoliły na walkę o wysokie lokaty, lecz warto dodać, że był to pierwszy taki start zawodników niedawno reaktywowanej sekcji podnoszenia ciężarów. Przed nimi jeszcze więc z pewnością sporo startów i dobrych wyników.

- Start obu zawodników należy uznać za udany w takiej wysokiej rangi zawodach. Każdy z zawodników na sześć podejść w obu bojach (rwanie i podrzut) wykonał po pięć udanych prób, poprawiając po drodze swoje rekordy życiowe - mówi Antoni Danisz, kierownik i trener sekcji KS Tytan.

Warto dodać, że zawodnicy Tytana tuż przed ważnymi zawodami mieli sporo problemów ze znalezieniem miejsca do treningów. Taki stan rzeczy miał miejsce ze względu na remont siłowni w hali im. Arkadiusza Gołasia, w której ostrołęccy ciężarowcy ćwiczą na codzień.

- Rozpoczęliśmy usilne poszukiwania sali by móc przygotować zawodników do startu. Zostaliśmy miło zaskoczeni zrozumieniem naszego problemu przez dyrekcję Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrołęce i otrzymaliśmy w ich obiektach pomieszczenie do prowadzenia treningów na czas remontu w/w siłowni. Składamy wielkie, bardzo wielkie podziękowanie dyrekcji CKP Ostrołęka za umożliwienie nam przygotowania zawodników do startu. Dziękujemy również Urzędowi Miasta Ostrołęka i dyrekcji Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej za podjecie się remontu siłowni w Hali Widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia, na którego zakończenie czekamy z niecierpliwością - dodaje Danisz.

Klub Sportowy Tytan Ostrołęka zaprasza wszystkich chętnych od 10 roku życia i starszych (kobiety i mężczyzn) na treningi ogólnorozwojowe i specjalistyczne podnoszenia ciężarów w siłowni hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Treningi ruszą od 20 sierpnia, a więcej szczegółów przeczytać będzie można już wkrótce w naszym dziale sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.