zdjecie 7612

Pietruczuk wygrał przed czasem w meczu Polska - Irlandia!

Sporty walki 23 września 2017 4 Komentarze

Pięściarska reprezentacja Polski seniorów pokonała Irlandię 14:8 w meczu rozegranym w Chęcinach. Dobry występ zaliczył Marek Pietruczuk - ostrołęczanin, reprezentujący obecnie RUSHH Kielce, wygrał przed czasem z Waynem Kellym w walce rozgrywanej w kategorii 64 kg.

Rywal Marka Pietruczuka był bardzo solidny, co pokazał na początku pierwszej rundy, kiedy to trzy mocne ciosy doszły celu. Z biegiem czasu coraz więcej braw za widowiskowe akcje otrzymywał jednak Pietruczuk. Już w pierwszej rundzie Wayne Kelly doznał kontuzji rozcięcia skóry na głowie. W twardej walce obaj pięściarze pokazywali się z bardzo dobrej strony, a sędziowie mieli trudny orzech do zgryzienia czy zapisać tę rundę na korzyść mistrza Polski czy wicemistrza Irlandii.

W drugiej rundzie Kelly zwolnił tempo, a Pietruczuk dobrze odczytywał intencje Irlandczyka i zadawał skuteczne ciosy. Wciąż oglądaliśmy ładne widowisko, z dużą ilością ciosów. W drugiej minucie trzeciej rundy reprezentant Irlandii rozciął łuk brwiowy i lekarz nie miał wątpliwości, że trzeba zatrzymać ten pojedynek.

- Fajnie jest wygrać przed czasem, ale chciałbym żeby ten pojedynek dotrwał do końca, ja jestem zadowolony. Powrót z boksu zawodowego jest udany, wróciłem i zdobyłem mistrzostwo Polski seniorów, później znów miałem rozbrat z boksem. Znów wróciłem, ostatnio boksowałem na Białorusi i przegrałem walkę, którą powinienem wygrać. Trener kadry jest ze mnie bardzo zadowolony - podkreślał Marek Pietruczuk w wywiadzie dla TVP Sport. - Wygrałem przed czasem, to jest boks, rozciąłem mu oko, to oznacza, że jakiś potencjał jeszcze we mnie jest.

Ostatecznie Polacy wygrali z Irlandią 14:8. Wyniki walk poniżej.

49 kg Jakub Słomiński - Daryl Moran 2:1
52 kg Maciej Jóźwik - Thomas McCarthy 3:0
56 kg Tomasz Resól - Tom Casey 3:0
60 kg Adrian Kowal - Gerard McCaffery 1:2
64 kg Marek Pietruczuk - Wayne Kelly - zwycięstwo Pietruczuka w wyniku kontuzji rywala
69 kg Kamil Holka - Dean Walsh 1:2
75 kg Daniel Adamiec - John Joyce 2:1
Bartosz Gołębiewski - Michael Nevin 1:2
81 kg Arkadiusz Szwedowicz - Tony Brown 3:0
91 kg walkower dla Jana Sosnowskiego (Polska)
+91 kg Aleksander Stawirej - Martin Keenan - zwycięstwo Keenana przez nokaut w 2. rundzie (KO)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
16:47, 23 września 2017

Gość

super powrót Marek, brawo


...
09:46, 24 września 2017

...

Niestety walka wygrana tylko i wyłącznie przez zdeżenie głową.


...
09:54, 24 września 2017

do ...

już hejterze siedź , cieszmy się że mamy ludzi którzy ciężką pracą osiągają wyniki , a Marek jest przykładem nie talentu a ciężkiej pracy  :) nara  


...
10:29, 24 września 2017

C

..bravo . To widać jak Pietruczuk się rozwija ...z miesiąca na miesiąca odkrywa w sobie nowe umiejętności. Marek tak trzymać !!!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.