zdjecie 7612

Piłkarski 2016 rok w powiecie ostrołęckim (podsumowanie)

Piłka nożna 28 grudnia 2016 1 Komentarz

Tęcza Łyse i Świt Baranowo to kluby z powiatu ostrołęckiego, które w 2016 roku mogły pochwalić się awansami do wyższych klas rozgrywkowych. Jak jednak mijający rok wypada w statystykach? Podsumowujemy dokonania ośmiu lokalnych klubów w ciągu ubiegłych 365 dni. Zobacz kto odniósł najwięcej zwycięstw.

Tęcza Łyse i Świt Baranowo to kluby z powiatu ostrołęckiego, które w 2016 roku mogły pochwalić się awansami do wyższych klas rozgrywkowych. Jak jednak mijający rok wypada w statystykach? Podsumowujemy dokonania ośmiu lokalnych klubów w ciągu ubiegłych 365 dni. Zobacz kto odniósł najwięcej zwycięstw.

Bardzo dobrą wiosnę w lidze okręgowej miała za sobą Tęcza Łyse. Podopieczni Dariusza Narolewskiego nie przegrali tam meczu (13 zwycięstw, 2 remisy) i zasłużenie awansowali do IV ligi. Na wyższym poziomie nie radzą już sobie tak dobrze, ale i tak ich bilans roczny, dołączając do tego Puchar Polski, jest bardzo pozytywny - z 36 meczów Tęcza wygrała 20, zremisowała 5, przegrała 11 i osiągnęła bilans bramkowy 90:55. W lidze okręgowej 34 spotkania (sezon 15/16 i 16/17) rozegrał KS CK Troszyn. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Łukasza Bałazego wygrali 10 z tych spotkań, 9 zremisowali, a w 15 przypadkach schodzili z boiska pokonani. Ich bilans bramkowy wyniósł 48:41.

Przejdźmy do niższych lig. Idealnie remisowy bilans w lidze okręgowej ma Kurpik Kadzidło - z 26 meczów zespół z Kadzidła wygrał 10, zremisował 6, a także 10 przegrał - bilans bramkowy wynosi 51:51. Podobnie rzecz ma się z Rzekunianką Rzekuń, która odnotowała 11 zwycięstw, 4 remisy i 11 porażek, ale minimalnie ujemny bilans bramkowy 57:61.

Znakomitą wiosnę w B Klasie ostrołęckiej zanotował Świt Baranowo. Podopieczni Wojciecha Gąski wygrali zdecydowaną większość spotkań (8 z 9) i awansowali do A Klasy. Na siódmym poziomie ligowym nie jest już tak dobrze, choć przedsezonowe sparingi wskazywały na to, że to Świt może być rewelacją rozgrywek. Ostatecznie jednak rok należy ocenić pozytywnie - 11 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek i bramki 62:41, a przede wszystkim upragniony awans. To był dobry rok dla Świtu.

Do udanych tego roku nie zaliczy z pewnością Aldo Bartnik Myszyniec. Drużyna z powiatu ostrołęckiego wiosną grała jeszcze w A Klasie i - choć zanotowała korzystny bilans - to o spadku do B Klasy przesądził mecz przegrany walkowerem. W ósmej lidze na początku łatwo nie było, myszynieckim piłkarzom ciężko było przystosować się do nowej rzeczywistości i dopiero udana końcówka rundy jesiennej spowodowała, że na 2017 rok w Myszyńcu patrzą z optymizmem i nadzieją na odrobienie strat do czołówki. Aldo Bartnik w 2016 roku wygrywał 13-krotnie, 3 razy remisował i 10 razy przegrywał. Bilans bramkowy wyniósł 83:59.

Najsłabiej w całym zestawieniu wypadają dwie ekipy B-Klasowe. Orz Goworowo rozegrał 21 spotkań (19 ligowych + 2 Pucharu Polski), z czego wygrał tylko 5. Dokładnie 2 spotkania Orza zakończyły się remisami, a w 14 przypadkach goworowscy gracze schodzili z boiska pokonani. Ich bilans bramkowy to 29:60. Podobny jest też bilans GLKS Lelis, który rozegrał 19 starć ligowych (w pucharze nie uczestniczył). GLKS wygrał 5 meczów, 1 zremisował i 13 przegrał, bramki 36:65. Kurpik II Kadzidło rozegrał tylko jedną rundę, nie jest więc brany pod uwagę w naszym zestawieniu.

2016 rok powoli przechodzi do historii. Podsumowanie w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Tymczasem, zachęcamy kluby z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do wysyłania swoich refleksji i podsumowań dokonań w mijającym roku na adres mailowy sport@eostroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
17:42, 29 grudnia 2016

Gość

Jedna uwaga, aby redaktor brał też inne ekipy w podsumowaniu niż powiat ostrołęcki, jak chcą mieć stałych czytelników.
Poczujcie się więcej niż tylko powiatowym portalem. czas to zmienić!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.