Piłkarski weekend - ciekawie w Ostrołęce, derbowo w Rzekuniu

Piłka nożna 13 maja 2016 Komentarzy

Spotkanie Korony Ostrołęka z Makowianką Maków Mazowiecki będzie najciekawszym wydarzeniem piłkarskim podczas zbliżającego się weekendu. Podopieczni Marcina Truszkowskiego powalczą o zbliżenie się do podium ligi okręgowej. Emocji nie zabraknie także w Rzekuniu, gdzie dojdzie do derbów powiatu.Korona Ostrołęka zanotowała kapitalny debiut pod wodzą Marcina Truszkowskiego. Nowy trener tchnął nowego ducha w swój zespół, przez co niebiesko-żółci rozbili na wyjeździe Wkrę Sochocin aż 6:0. Tym razem poprzeczka postawiona będzie dużo wyżej, bowiem Makowianka to obecnie trzecia drużyna ligi. Ekipa z Makowa Mazowieckiego nie jest jednak nie do pokonania - dużo lepiej spisuje się na własnym boisku, a dwa ostatnie mecze wyjazdowe zakończyła porażkami. Będzie to niewątpliwie ciekawa rywalizacja o ligowe podium, gdyż Korona jest czwarta i do Makowianki traci jedynie cztery "oczka". Początek meczu w sobotę o godzinie 15.00 na stadionie przy ul. Witosa. Wyjazdowe starcia czekają pozostałe lokalne drużyny w okręgówce - KS CK Troszyn i Tęczę Łyse.

W A-Klasie dojdzie do derbów powiatu ostrołęckiego. W niedzielę 15 maja o godzinie 15.00 Rzekunianka na własnym boisku podejmie Kurpik Kadzidło. Dla gospodarzy będzie to szansa na przypieczętowanie utrzymania na tym poziomie ligowym, goście przerwali ostatnio złą passę i nie stoją przed tym meczem na straconej pozycji. Na wyjeździe w Uniecku zagra Aldo Bartnik Myszyniec.

Najniższy poziom rozgrywkowy też przyniesie wiele emocji. Derby powiatu ostrołęckiego czekają kibiców w Lelisie, gdzie GLKS zmierzy się z Koroną II Ostrołęka. Przed własną publicznością zagra też Orz Goworowo z Iskrą Zaręby Kościelne. Trzy punkty bez gry zapisze na swoje konto Świt Baranowo, gdyż KS Pniewo wycofał się z B-Klasy. Poniżej pełen plan piłkarskiego weekendu.

24. kolejka ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej:

Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Mazowiecki 14 maja, 15:00
Iskra Krasne - Tęcza Łyse 14 maja, 17:00
Żak Szreńsk - KS CK Troszyn 15 maja, 16:00

21. kolejka A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej:

Jutrzenka Unieck - Aldo Bartnik Myszyniec 14 maja, 16:00
Rzekunianka Rzekuń - Kurpik Kadzidło 15 maja, 15:00

15. kolejka B-Klasy ostrołęckiej:

GLKS Lelis - Korona II Ostrołęka 15 maja, 14:00
Świt Baranowo - KS Pniewo 14 maja, 17:00
Orz Goworowo - Iskra Zaręby Kościelne 14 maja, 17:00

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.