KS CK Troszyn w kryzysie, Tęcza blisko awansu

Piłka nożna 10 maja 2016 Komentarzy

KS CK Troszyn przegrał z Wkrą Żuromin aż 0:6 w spotkaniu 23. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Piłkarze z powiatu ostrołęckiego są w wyraźnym kryzysie, w przeciwieństwie do innego lokalnego zespołu - Tęczy Łyse. Ta ekipa jest z kolei bardzo blisko awansu do IV ligi.

Piłkarzom z Troszyna kompletnie nie idzie w rundzie wiosennej. Po dobrej jesieni przyszedł czas na serię dość słabych wyników, których kulminacją było starcie przeciwko żuromińskiej Wkrze. Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie po golu Tomasza Kamińskiego. Jeszcze w pierwszej połowie Michał Kruczkow wyjmował piłkę z siatki po strzałach Jurija Hruszyckiego, Bartłomieja Nowackiego i ponownie Hruszyckiego. Po przerwie wynik podwyższył Bartosz Laskowski, a na 6:0 wynik ustalił Nowacki, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu. W ośmiu wiosennych meczach KS CK Troszyn odniósł tylko jedno zwycięstwo (do tego walkowerem), przez co podopieczni Łukasza Bałazego spadli na ósme miejsce w tabeli.

Absolutnie najlepszą drużyną okręgówki jest Tęcza Łyse. Piłkarze z powiatu ostrołęckiego odnieśli właśnie 20. zwycięstwo w 23. meczu w tym sezonie. Tym razem nie przyszło ono jednak łatwo, bowiem w pierwszej połowie Żbik Nasielsk sprawiał Tęczy dużo kłopotów, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie. W 21. minucie Andriy Radchenko został pokonany przez Rafała Załogę, a trzynaście minut później zrobił to Mariusz Chmielewski. W pierwszej połowie bramki dla Tęczy strzelali Marek Cichy i Piotr Kamionowski. W drugiej połowie Tęcza była już zdecydowanie lepszym zespołem od rywala, aplikując mu cztery gole. Strzelcami byli Marek Cichy, Przemysław Śnietka i dwukrotnie Paweł Magdaleński.

Po 23. kolejkach sytuacja w tabeli klaruje się - blisko awansu jest Tęcza Łyse. Jeżeli podopieczni Dariusza Narolewskiego utrzymają takie tempo to już w następnej kolejce zapewnią sobie minimum drugie miejsce, które oznacza przecież baraże o IV ligę. Gracze z Łysych mierzą jednak z pewnością w pierwszą lokatę i bezpośredni awans - na siedem kolejek przed końcem mają osiem punktów przewagi nad Soną Nowe Miasto.

KS CK Troszyn - Wkra Żuromin 0:6 (0:4)
Kamiński 5, Hruszycki 10, 34, Nowacki 26, 67, Laskowski 55

KS CK: Kruczkow - Bałas, Chromik (87' Fabiański), Dzwonkowski, Grabowski (80' Cesarski), Grochocki, Gutowski, Kopeć, Laskowski, Parzych (63' Abramczyk), Sakowski.

Tęcza Łyse - Żbik Nasielsk 6:2 (2:2)
Cichy 28, 50, P. Kamionowski 39, Śnietka 70, Pa. Magdaleński 77, 89 - Załoga 21, Chmielewski 34

TĘCZA: Radchenko - Sulkowski, Lipowski, Domian, Cekała, Wargulewski (58' Pa. Magdaleński), Sowa, P. Kamionowski (66' Śnietka), Korytkowski (80' Cendrowski), M. Kaliszewski (76' Zygmunt), Cichy.