Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 4)

Piłka nożna 01 września 2015 Komentarzy

W poprzednim tygodniu na boiskach w całym kraju wystąpiło wielu piłkarzy wywodzących się z Ostrołęki i okolic. Za kapitalną bramkę niemal z połowy boiska warto wyróżnić Mariusza Marczaka, trzy gole dla Orła Kolno zdobył snajper Adrian Gwiazda, a do siatki w Centralnej Lidze Juniorów trafił także Jakub Stepnowski.

W czwartej części naszego zestawienia ujęliśmy osiemnastu zawodników.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego tygodnia.

I LIGA:

Gracz Wigier Suwałki MATEUSZ ŻEBROWSKI (wychowanek OTS Korona) rozegrał 90 minut w środowym meczu 5. Kolejki I ligi przeciwko Arce Gdynia (wygrana 2:0) oraz 78 minut przeciwko Stomilowi Olsztyn (przegrana 1:2).

II LIGA:

DANIEL KRASKA (wychowanek OTS Korona) pojawił się na boisku w 85. minucie środowego meczu jego drużyny – Znicza Pruszków – z Olimpią Zambrów. Piłkarze z Podlasia wygrali to spotkanie 2:0. W sobotnim meczu z GKS Tychy ostrołęczanin nie zagrał.

ŁUKASZ GRZESZCZYK (wychowanek MKS Narew) w ubiegłym tygodniu zaliczył dwa pełne mecze w barwach GKS Tychy. Jego klub zremisował 0:0 z Puszczą Niepołomice oraz 1:1 ze Zniczem Pruszków. Tym razem Grzeszczyk nie strzelał bramek i stracił pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców II ligi na rzecz Leandro z Radomiaka Radom.

III LIGA:

MARIUSZ MARCZAK (wychowanek MKS Narew)  rozegrał 84 minuty w środowym meczu III ligi łódzko-mazowieckiej. Jego klub – Polonia Warszawa – wygrał w derbach ze stołecznym Ursusem 2:1. Kilka dni później Marczak przyczynił się do wygranej 4:0 z Bronią Radom – w 39. minucie ostrołęczanin strzelił kapitalną bramkę niemal z połowy boiska. Marczak zszedł z boiska na osiem minut przed końcem meczu.

PIOTR GURZĘDA (wychowanek MKS Narew) dwukrotnie zaliczył po 90 minut. W środę obrońca Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zagrał przeciwko Warcie Sieradz (remis 1:1), natomiast w sobotę przyczynił się do zwycięstwa 3:1 nad Wartą Działoszyn.

MARCIN KRASKA (wychowanek OTS Korona) zadebiutował w tym sezonie w barwach MKS Ełk. 18-letni pomocnik wszedł na boisko w 87. minucie szóstej kolejki meczu III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej przeciwko ŁKS Łomża.

ŁUKASZ ZANIEWSKI (wychowanek OTS Korona) zagrał 45 minut w środowym meczu swojego klubu – ŁKS Łomża – z Olimpią Olsztynek. ŁKS wygrał to spotkanie 2:1. W sobotni wieczór ten sam zawodnik przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty w przegranym 1:2 meczu z MKS Ełk.

PRZEMYSŁAW OLESIŃSKI (wychowanek OTS Korona) również reprezentuje barwy Łomżyńskiego Klubu Sportowego. W środę wszedł on na boisko w przerwie, zastępując Łukasza Zaniewskiego w wygranym meczu z Olsztynkiem. Przeciwko MKS Ełk zagrał 90 minut.

IV LIGA:

PIOTR STRZEŻYSZ, WOJCIECH SKORUPKA (wychowankowie MKS Narew) oraz ŁUKASZ CHOROSZEWSKI (wychowanek Rzekunianki Rzekuń) zagrali w środowym meczu Ostrovii Ostrów Mazowiecka z Naprzodem Skórzec w ramach 4. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Ostrovia przegrała 1:3. Strzeżysz i Skorupka zagrali po 90 minut, Choroszewski opuścił boisko w 70. minucie. Zagrali również byli piłkarze Narwi: Andrzej Łyziński, Dawid Wilczewski (obaj cały mecz) i Dominik Dzwonkowski (50 minut).

Z kolei w sobotę Ostrovia wygrała na wyjeździe z MKS Przasnysz 1:0. Jedyną bramkę w 57 minucie strzelił wychowanek Narwi Piotr Strzeżysz – zagrał on 90 minut, podobnie jak Wojciech Skorupka. Na boisku pojawili się też wspomniani  wcześniej: Łyziński, Wilczewski (pierwszy z nich pełen mecz, drugi zszedł w 89 minucie) i Dzwonkowski (wszedł po 60 minutach).

PAWEŁ GWIAZDA i ADRIAN GWIAZDA (wychowankowie Tęczy JBB Łyse) rozegrali po 90 minut w meczu IV ligi podlaskiej pomiędzy Orłem Kolno a Piastem Białystok. Adrian Gwiazda rozegrał kapitalne zawody, popisując się klasycznym hat-trickiem (gole w 1, 20 i 21 minucie). Orzeł wygrał ten mecz 4:0.

MATEUSZ NAKIELSKI (wychowanek MKS Narew) rozegrał 78 minut w meczu czwartej kolejki IV ligi podlaskiej. Jego klub – Puszcza Hajnówka – przegrał 0:2 z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

DANIEL KRASKA (wychowanek OTS Korona) rozegrał 45 minut w barwach Znicza II Pruszków w piątej kolejce IV ligi mazowieckiej gr. Południowej. Znicz przegrał u siebie z Orłem Wierzbica 1:2, a Kraska został ukarany żółtą kartką.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW:

JAKUB STEPNOWSKI (wychowanek LUKS Czerwin) rozegrał 60 minut w barwach Arki Gdynia w meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów przeciwko Warcie Poznań. 18-letni zawodnik zagrał bardzo dobry mecz, strzelając bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy i przyczyniając się do zwycięstwa 2:0.

DOMINIK PRUSACZYK (wychowanek MKS Narew) zagrał cały mecz w zespole Jagiellonii Białystok w spotkaniu 5. Kolejki CLJ. „Jaga” wygrała 3:0 z Motorem Lublin.

DAWID RYBAK (wychowanek MKS Narew) wszedł na boisko w 65. minucie spotkania jego drużyny – Polonii Warszawa – ze Stalą Mielec. „Czarne Koszule” zwyciężyły 1:0.