Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 5)

Piłka nożna 10 września 2015 Komentarzy

Weekend 5-6 września był kolejnym, w którym piłkarze pochodzący z Ostrołęki i okolic mogli zabłysnąć na krajowych arenach. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Łukasz Zaniewski, notując hat-trick dla ŁKS Łomża w meczu III ligi. Kolejnego gola strzelił też Adrian Gwiazda.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA

Gracz Wigier Suwałki Mateusz Żebrowski (wychowanek OTS Korona) rozegrał 45 minut w meczu 7. kolejki pomiędzy Wigrami a MKS-em Kluczbork. W przerwie zastąpił go Damian Gąska.

II LIGA

Łukasz Grzeszczyk (wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w spotkaniu 7. kolejki II ligi pomiędzy Stalą Stalowa Wola a jego GKS Tychy.

III LIGA

Piotr Gurzęda (wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w meczu 6. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Jego klub - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - wygrał z Ursusem Warszawa 3:0.

Mariusz Marczak (wychowanek MKS Narew) rozegrał 79 minut w meczu 6. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy Polonią Warszawa a Nerem Poddębice. "Czarne Koszule" wygrały 2:0, a Marczak został zastąpiony na boisku przez Krystiana Pieczarę.

Przemysław Olesiński i Łukasz Zaniewski (wychowankowie OTS Korona) zanotowali dobry występ w barwach ŁKS Łomża w spotkaniu 7. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Zaniewski strzelił trzy bramki i opuścił boisko w 89. minucie, Olesiński przebywał na boisku przez 90 minut. ŁKS wygrał ze Startem Działdowo 3:0.

Jakub Stepnowski (wychowanek LUKS Czerwin) rozegrał 25 minut w spotkaniu 4. kolejki III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Jego klub - Arka II Gdynia - przegrał z Lechią II Gdańsk 0:3, a Stepnowski w 65. minucie zastąpił na boisku Maksymiliana Hebla.

IV LIGA

Piotr Strzeżysz i Wojciech Skorupka (wychowankowie MKS Narew) rozegali 90 minut w barwach Ostrovii Ostrów Mazowiecka podczas meczu 6. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północ. Ostrovia wygrała 3:1 z Czarnymi Węgrów, a występ zaliczyli także znani z ostrołęckich boisk Andrzej Łyziński, Dawid Wilczewski i Dominik Dzwonkowski.

Daniel Kraska (wychowanek OTS Korona) rozegrał 90 minut dla Znicza II Pruszków w meczu 6. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. południe. Jego klub wygrał z KS Warka 3:1, a Kraska zaliczył asystę przy trzecim golu dla swojego zespołu.

Adrian Gwiazda i Paweł Gwiazda (wychowankowie Tęczy Łyse) ozegrali po 90 minut w meczu 5. kolejki IV ligi podlaskiej pomiędzy Orłem Kolno a Rudnią Zabłudów. Orzeł wygrał 4:1, a jedną z bramek strzelił Adrian Gwiazda.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Dominik Prusaczyk (wychowanek MKS Narew) zagrał cały mecz w zespole Jagiellonii Białystok w spotkaniu 6. Kolejki CLJ. „Jaga” zremisowała 1:1 z Koroną Kielce.