zdjecie 7844

PKO Bieg Charytatywny 2016 w Łomży [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 18 września 2016 Komentarzy

PKO Bieg Charytatywny w Łomży przeszedł do historii. Ambasadorką biegu była znana lekkoatletka Lidia Chojecka. W gronie uczestników, którzy pomogli biegając, znalazła się spora grupa reprezentantów Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zobacz zdjęcia.

PKO Bieg Charytatywny w Łomży przeszedł do historii. Ambasadorką biegu była znana lekkoatletka Lidia Chojecka. W gronie uczestników znalazła się spora grupa reprezentantów Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zobacz zdjęcia.

Bieg charytatywny został zorganizowany przez bank PKO po raz drugi. Jednym z dwunastu miast, w których pięcioosobowe sztafety pokonywały kolejne okrążenia w szczytnym celu, była Łomża. Każdy z biegów miał swojego ambasadora. W przypadku Łomży była to Lidia Chojecka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w biegach długodystansowych.

Aktywność biegaczy biorących udział w biegu zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Banku Polskiego na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbył się bieg. W Łomży "wykręcono" świetny wynik, aż 2550 okrążeń, co dało piąte miejsce spośród dwunastu miast kraju. Z innych ciekawostek warto wspomnieć, że najstarszym biegaczem łomżyńskiej imprezy był 72-letni Ryszard Ropiak z Myszyńca.

Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd pojawiło się 71 sztafet, w tym spora część reprezentantów Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Wśród tych, których udało nam się "wyłowić" na liście startowej znaleźli się m.in. Biegamy Rekreacyjnie (Michał, Renata, Małgorzata i Łukasz Mąka oraz Edyta Grala), Biuro Rachunkowe Wiesława Grala-Mąka (Krzysztof Modzelewski, Piotr Nabiałek, Leszek Kleczkowski, Sławomir Mąka, Marzena Modzelewska), Byle do przodu (Kamil Pyśk, Edyta Wójcik, Julita Kurowska, Łukasz Wójcik, Robert Kurowski), Kolekcjonerzy Endorfin (Dariusz Łada, Ewa Stolarczyk, Leszek Stolarczyk, Kamila Cikacz, Michał Kokosza), Ostrołęka Team (Dorota Nadwodna-Piersa, Mikołaj Piersa, Jerzy Osiecki, Dorota Nienałtowska, Sylwester Grabowski), Piędziesięciolatkowie (Piotr Pachucki, Stanisław Juchniewicz, Witold Białobrzewski, Waldemar Szczubełek, Jerzy Bartosiewicz), Pot na czole-my w żywiole! (Klaudia Baczewska, Monika Sendrowska, Robert Nadaj, Bartosz Kulesza, Hubert Murza), Rada Miasta Ostrołęki (Michał Skowroński, Henryk Gut, Sławomir Skowroński, Grzegorz Milewski, Dariusz Maciak), Spalacze czekolady (Maciej i Katarzyna Sulewscy, Maciej Janczewski, Michał Brodacki, Grzegorz Marcinkowski), Tępiciele fałdek (Katarzyna i Andrzej Mrówka, Andrzej Gumkowski, Monika Konopka, Emilia Szkudlarek), Tępiciele fałdek 2 (Aneta Bloch, Paulina Bąk, Magdalena Lelujka, Dorota Kobus, Jolanta Gąska), Urząd Miasta Ostrołęki (Sławomir Mrozek, Ryszard Ropiak, Anna Zych, Hanna Kuć, Krzysztof Wojdyna) oraz ZK Przytuły Stare (Marek Putra, Artur Kapelewski, Tomasz Warszawik, Krzysztof Wiśniewski, Ilona Zelik).

Wyniki biegu już wkrótce na stronie internetowej organizatora pod adresem www.pkobiegcharytatywny.pl. Tylko u nas: zapraszamy do galerii zdjęć z 2. PKO Biegu Charytatywnego w Łomży, który odbył się w sobotę 17 września. Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.