Plan Volleya Ostrołęka wykonany tylko w połowie

Siatkówka 07 grudnia 2016 Komentarzy

Kolejne starcia w III lidze mazowieckiej. Siatkarze SPS Volley Ostrołęka na wyjazdowe spotkania z Olimpem Skaryszew i Jaguarem Wolanów jechali z myślą o dwóch zwycięstwach. Plan udało się wykonać tylko w połowie, do Ostrołęki wróciły trzy punkty za wygraną z Wolanowem.


Dotychczasowy dorobek Volleya w III lidze nie był zbyt obfity - w czterech spotkaniach udało się zdobyć tylko dwa punkty, lecz wszyscy mieli nadzieję, że dobra passa rozpocznie się od spotkania z Olimpem Skaryszew. Pierwszy set tego wyjazdowego starcia nawet na to wskazywał, gdyż ostrołęczanie zagrali bardzo dobrze i wręcz zmietli swoich rywali z parkietu. W kolejnych dwóch setach to samo uczynili jednak zawodnicy Olimpu. Ostrołęccy siatkarze obudzili się dopiero w czwartym secie, lecz po wyrównanej końcówce ostatecznie triumfowali gospodarze. Czasu na rozmyślanie o porażce nie było, gdyż na horyzoncie był już kolejny mecz - z Jaguarem Wolanów.

Tu scenariusz powtarzał się do końca drugiego seta. Najpierw Volley dość gładko wygrywa seta, po czym gładko przegrywa kolejnego. Dopiero w trzecim secie nastąpiła zmiana "in plus", gdyż partia ta zakończyła się wygraną ostrołęczan. Stało się jasne, że Volley zdobędzie minimum punkt, ale ostrołęczanie poszli za ciosem, rozegrali kolejną dobrą partię i zdobyli trzy "oczka". Niedzielne wyjazdy można więc uznać za połowiczny sukces.

SPS Volley Ostrołęka rozegrał w tym sezonie już sześć spotkań trzecioligowych. Siatkarze znad Narwi wygrali dwa mecze - wspomniany z Jaguarem Wolanów 3:1 oraz z Virtusem Wiskitki 3:2 oraz ponieśli porażki z Olimpem Skaryszew, MKS MDK Warszawa, Powsinkiem Wilanów i SPS 4CV Garwolin - wszystkie po 1:3. Kolejne spotkanie Volley rozegra już w najbliższą sobotę 10 grudnia o godz. 18.00 w hali przy ul. Partyzantów w Ostrołęce. Rywalem gospodarzy w meczu rewanżowym będzie Jaguar Wolanów.

UKS Olimp Skaryszew – SPS Volley Ostrołęka 3:1 (15:25, 25:14, 25:14, 25:23)

GKS Jaguar Wolanów – SPS Volley Ostrołęka 1:3 (17:25, 25:18, 23:25, 19:25)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.