Play-off I ligi kadetek: Esperanto lepsze od Nike Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Siatkówka 05 stycznia 2015 Komentarzy

Kadetki Nike Ostrołęka rozegrały pierwszy mecz play-off w rozgrywkach I ligi mazowieckiej w swojej kategorii wiekowej. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego przegrały z Esperanto Warszawa 1:3 i przed rewanżem nie są w zbyt korzystnej sytuacji.

W pierwszym secie toczyła się bardzo wyrównana gra, zawodniczki obu drużyn nie odpuszczały w żadnej z akcji i set zakończył się dopiero po zdobyciu trzydziestego punktu. Niestety, na przewagi wygrały przyjezdne i to one przystąpiły do drugiego seta na prowadzeniu. W nim również ostrołęczanki dzielnie walczyły z rywalkami ze stolicy, ale o zwycięstwie w tym secie zadecydowała korzystna dla gości końcówka.

Przebudzenie nastąpiło w trzeciej odsłonie. Siatkarki Nike zaprezentowały się w niej z bardzo dobrej strony i wygrały 25:21. Nic więc nie zapowiadało nokautu, jaki przyjezdne zafundowały gospodyniom w czwartej odsłonie - podopieczne trenera Werpachowskiego zdobyły w tym secie tylko 7 punktów i przegrały całe spotkanie 1:3.

Rewanż odbędzie się w Warszawie, można więc powiedzieć, że jeszcze nic straconego i zawodniczki Nike mają jeszcze szansę na awans do dalszych gier. Nie można sobie już jednak pozwolić na stratę choćby seta.

Nike Ostrołęka - Esperanto Warszawa 1:3 [28:30, 23:25, 25:21, 7:25]