Półfinały Mistrzostw Polski U-18: Awans ostrołęczanek do turnieju finałowego! [ZDJĘCIA]

Koszykówka 05 kwietnia 2014 Komentarzy

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka przypieczętowały awans do finałów Mistrzostw Polski do lat 18. Podopieczne Mariusza Mierzejewskiego w swoim drugim meczu turnieju półfinałowego pokonały MKS Kutno 69:57.

Siostry Patrycja i Paulina Jarka są mocnymi punktami Unii Basket (fot. eOstroleka.pl)

Pierwsza kwarta przyniosła kibicom spore emocje. Przyjezdne prowadziły już 16:11 i utrzymały przewagę do końca pierwszej kwarty. Druga odsłona również należała do zawodniczek z Kutna, które na półmetku rywalizacji prowadziły 40:34. Trzecia i czwarta kwarta były jednak popisem Unii Basket. Koszykarki znad Narwi rozegrały rewelacyjne dwadzieścia minut, zupełnie dominując rywalki.

Już w trzeciej kwarcie trener Mierzejewski mógł cieszyć się z wyjścia na prowadzenie, które zostało powiększone w ostatniej części meczu. Unia Basket wygrała różnicą dwunastu punktów, odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju i zapewniając sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski!

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Natalia Furmańska z MKS Kutno - 21 punktów. W drużynie Unii Basket wyróżniła się zdobywczyni dwudziestu "oczek" - Kinga Jakubiak.

Unia BASKET Ostrołęka - MKS Kutno 69:57 (17:21, 17:19, 17:10, 18:7)

Unia Basket: Anna Pawłowska 9, Martyna Stachacz 13, Patrycja Wołosiuk 7, Milena Kołoszko 0, Paulina Jarka 12, Kinga Jakubiak 20, Patrycja Jarka 8. [Nie zagrały: Wiktoria Pieczyńska, Klaudia Jachimczyk, Katarzyna Bruszewska, Alicja Kopania, Martyna Michalska].

Kutno: Kinga Chodorowska 0, Martyna Borowiecka 2, Anna Walicka 4, Natalia Piestrzyńska 5, Paulina Kacprowicz 0, Natalia Furmańska 21, Maria Złotowska 13, Dominika Szczygieł 10, Marta Domańska 2. [Nie zagrała: Zuzanna Molka].