Półmaraton Kurpiowski 2017: Pomiar trasy. Znamy termin biegu [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 19 listopada 2016 Komentarzy

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce przygotowuje się już do przyszłorocznego Półmaratonu Kurpiowskiego. Poznaliśmy już datę największego biegu w regionie, a trasa została oficjalnie zmierzona.

23. Półmaraton Kurpiowski odbędzie się na ulicach Ostrołęki już 28 maja 2017 roku.

Niemal siedem miesięcy przed rozpoczęciem półmaratonu w Ostrołęce pojawił się Tadeusz Dziekoński z Białegostoku. Dokonał on oficjalnego pomiaru trasy oraz atestowania jej zgodnie z przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trasa 21, 097 km nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona biegaczom, lecz można powiedzieć jedno - emocji, jak co roku, z pewnością nie zabraknie.

W 22. Półmaratonie Kurpiowskim, który rozegrany został 22 maja 2016 roku, zwyciężył Silas Kirpono Too z Kenii. Na liście startowej znalazło się 229 osób, była to rekordowa liczba uczestników. Najlepszym zawodnikiem z regionu został Przemysław Dąbrowski z Borawego, który zajął 5. miejsce.