Polska przegrała z Brazylią. Świercz: Jest ogromny smutek, przepraszamy kibiców [WIDEO]

Piłka nożna 05 października 2022 0 Komentarzy

Reprezentacja Polski w amp futbolu, której kapitanem jest ostrołęczanin Przemysław Świercz, niestety przegrała z Brazylią 1:2 i  nie zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Po meczu Przemek zalał się łzami, ale kibice i tak są przecież dumni z osiągnięć naszej wspaniałej drużyny narodowej. Głowa do góry!

Przemysław Świercz, fot. TVP Sport

W meczu 1/8 finału MŚ rozgrywanych w Turcji Brazylijczycy okazali się silniejsi od Polaków. Strzelili naszym piłkarzom dwa gole, a biało-czerwoni odpowiedzieli trafieniem Krystiana Kapłona z rzutu karnego. Do końca trwała walka, by doprowadzić do dogrywki, ale nie udało się. Brazylia w ćwierćfinale, Polska zagra o niższe miejsca w turnieju.

Po meczu kapitan naszej drużyny narodowej, Przemysław Świercz z Ostrołęki, udzielił komentarza TVP Sport. - Początek nam nie wyszedł, straciliśmy szybko bramkę, ale potem chcieliśmy się podnieść. Czuliśmy, że zyskujemy przewagę, że Brazylię spychamy. Straciliśmy bramkę na 0:2, ale dalej wierzyliśmy w zwycięstwo. Chcieliśmy doprowadzić do dogrywki, ale nie wyszło. Taki jest sport - powiedział.

Laureat odznaki "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki" nie krył łez:

Jest ogromny smutek. Czuję w sercu, że bardzo zawiedliśmy kibiców. Bardzo ich przepraszamy. Dajemy sobie chwilę na łzy... Turniej się nie kończy, ale jutro obiecuję Wam kibice, że powalczymy o jak najlepsze miejsca.