zdjecie 8073

Prezydent Kotowski o środkach na sport i inwestycji w stadion

Inne 29 grudnia 2017 17 Komentarzy

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski zabrał głos w sprawie działań dla ostrołęckiego sportu. Podczas budżetowej sesji rady miasta mowa była o podziale dotacji na kluby i stowarzyszenia sportowe, jak również o inwestycjach sportowych - w tym o bieżni tartanowej, tak bardzo potrzebnej na stadionie przy ul. Witosa.

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski zabrał głos w sprawie działań dla ostrołęckiego sportu. Podczas budżetowej sesji rady miasta mowa była o podziale dotacji na kluby i stowarzyszenia sportowe, jak również o inwestycjach sportowych - w tym o bieżni tartanowej, tak bardzo potrzebnej na stadionie przy ul. Witosa.

Kotowski przyznał, że podział środków na podmioty sportowe to co roku wielkie wyzwanie, bowiem nie wszystkie kluby mogą być zadowolone z przyznanych pieniędzy.

- Chyba się nam jeszcze nie zdarzyło tak podzielić środki na sport, żeby wszyscy byli zadowoleni. Jak porównamy Ostrołękę z innymi samorządami, to jeżeli chodzi o środki na sport, na kluby - nie mamy się czego wstydzić. Oczywiście chciałoby się więcej i wszyscy działający w sporcie to wiedzą. Ale to co przeznaczamy od lat jest przyzwoitą sumą. Każdy by wymienił kluby i stowarzyszenia, które działają pięknie, wspierają dzieci i młodzież. Parę milionów by się jeszcze przydało, zwłaszcza, że o sponsorów coraz trudniej, chociaż tu pewne zmiany następują, jeżeli chodzi o spółkę Energa to otwarcie jest w moim przekonaniu coraz większe - mówił prezydent Ostrołęki.

Od lat mówi się także o remoncie infrastruktury sportowej, w szczególności stadionu miejskiego. Wymiany wymaga żużlowa bieżnia, zupełnie nieprzystająca do bieżących czasów. Czy jest szansa, że przy Witosa pojawi się tartan?

- Co do tartanu i innych rzeczy to oczywiste, że powinniśmy się starać o środki. Jeżeli chodzi o infrastrukturę sportową, to nie mamy czego się wstydzić. Przy SP 6 i ZSZ 3 powstały boiska, powstało też wiele innych obiektów, które służą nam owocnie. Na stadion musi przyjść czas, pewnie nie od razu to zrobimy, ale z dyrektorem Juchniewiczem dyskutowaliśmy, że należy rozłożyć siły na etapy i tartan powinien być pierwszy. Będziemy liczyć na pana posła czy senatora, mają dobre relacje z ministrem Bańką i będziemy chcieli krok po kroku to realizować. Nie podobają mi się porównania, że wszyscy już mają, a my nie mamy. Tartanu na stadionie my nie mamy, a ma jedna czy druga gmina, ale wielu rzeczy gminy nie mają i nie sposób się porównywać, bo raczej gminy z nami nie wygrają - dodaje Kotowski.

O zbliżającym się podziale środków na realizację zadań publicznych w 2018 roku z zakresu kultury fizycznej pisaliśmy w naszym serwisie. Nasi czytelnicy zaprezentowali wiele swoich stanowisk, z czego oczywiście się cieszymy. Masz propozycję podziału? Wpisz ją w komentarzach. Czekamy na każdą Waszą opinię.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:56, 29 grudnia 2017

Wojtek

Panie Redaktorze! Może warto było napisać kto poruszał te sprawy podczas dyskusji na wczorajszej sesji?


...
10:07, 29 grudnia 2017

yyrKorona 200
Net 175
Nike 150
Trójka 100
Jantar 80
APN 75
Narew 60
OKLA 50
Olimp 40
Siódemka 35
OKKK 32
MKKK 30
WOPR OS 29
VICtoria 25
Piątka 25
UŚKS 20
Atleta 20
Unia Basket 20
Tenis 18
Fight Academy 15
Clan 15
Squatina 15
Gladiator 15
KK 24H 10
Ostrołęckie wopr 10
Złota 10
Ostrołęcki klub kosza 5
Atria 3
Mag 3
Muks tęcza 3
UKS Narew 2
Champion 2
ostis 2
progres 2
diament 2
wieża 2

Proszę bardzo, nie trzeba dziękować,  


...
10:24, 29 grudnia 2017

Net

A po co narwi 60 tyś na gre b klasie?  Pogieło was nawet złotówki bym nie dał


...
10:27, 29 grudnia 2017

do Wojtek

No Wojtuś tyś poruszyl! Jesteś za Maciejem Wróżbitą drugim radnym co kompletnie nic nie robi tylko "porusza"... Siedzicie w tej radzie obaj już którąś kadencję i nic poza pobraniem diety dla miasta nie zrobiliście! No czasami coś tam "poruszyliście"... Tyle Wasze, czysty populizm zamiast pracy radnego!


...
10:28, 29 grudnia 2017

ja

Kasa powinna być tylko na młodzież. Kluby seniorskie nich szukają sponsorów.
A przy klubach młodzieżowych trzeba byłoby popatrzeć jak pozyskują środki z innych źródeł?? Jak była kasa z MSiT - Program KLUB to tylko OKLA, Nike i UKS Clan postarały się o dodatkową dotację. Reszta nie potrafiła złożyć poprawnie wniosku lub w ogóle nie składali - czyli może nie potrzebują????
http://sport.eostroleka.pl/lokalne-kluby-sportowe- w-rzadowym-programie-klub-60796.html    


...
10:36, 29 grudnia 2017

MZKS

Drogi Necie, Narew ma dwie grupy młodzieżowe w ligach mazowieckich plus seniorów w b klasie. a ile grup młodzieżowych ma Net?


...
12:26, 29 grudnia 2017

Gość

Spier.dzielać od Netu. Wielka zmowa w komentarzach.


...
13:10, 29 grudnia 2017

forza

Zmowa? chyba prawda. Tomaszów miał 190 tys na 2 ligę i zrobił awans do 1. Tu też tyle wystarczy.  


...
13:14, 29 grudnia 2017

Obserwator

Golonka brakuje pieniędzy na sport więc potrzebne jest jeszcze większe "otwarcie". Bierz się chłopie do roboty!  


...
13:31, 29 grudnia 2017

narzekać czas zacząć

Pościągać ukraińców. ruskich chińczyków, wietnamczyków za 13 zł brutto  i zrobią szybko awanse. A miejscowi nie kiwną nawet głową.
Niech jadą do większych ośrodków, a najlepiej do 5 ligowych klubów w Anglii i Niemiec.


...
13:34, 29 grudnia 2017

Inna sprawa

Net ma najpotężniejszego sponsora czyli Energę a tego sponsora stać na zapewnienie budżetu na 1 ligę i miasto nie musi tego robić


...
13:59, 29 grudnia 2017

dla kogo te dotacje?

Nie dla dotacji dla młodych. Tylko darmowa rekreacja- a rodzice z  ambicjami dla swoich pociech, niech dotują sami, a potem sprzedają udziały swoich  dzieci.
Po co szkolić młodzież z podatków mieszkańców jak miasta nie stać na zatrzymanie ich tu na miejscu. Szkolimy dla większych prawie nic za to nie mają kluby a tym samym miasto traci podwójnie: obywatel i za wyszkolenie-głupota tych, którzy myślą, że jak coś osiągnie zawodnik(czka), to będzie nas reprezentował.


...
19:07, 29 grudnia 2017

Jerzy

Ktoś chyba nie rozumie, że dotowanie sportu młodzieży i dzieci powoduje, że więcej młodych osób trafi do sportu. Chodzi o zaszczepienie pasji dzieciom. Lepiej płacić na leczenie narkomanii, alkoholizmu , nadwagi lub cukrzycy? Niewielu z nich przebije się do w pełni profesjonalnego sportu, ale wielu z nich skorzysta. A jeśli będziemy sponsorować "pseudoprofesjonalny" sport to zapłacimy za pensje zawodników, którzy przy pierwszym niepowodzeniu i obcięciu kasy zwieją do innych, którzy im zapłacą. Co lepsze?


...
00:10, 30 grudnia 2017

Znawca

Siedzę w pracy i czytam i czytam a teraz zrobię kopiuj wklej żeby się nie powtarzać.
o wy pieprzycie rzaden radny nie chodził po przedszkolach. Żal dupę ściska ze korona przejęła inicjatywę w szkoleniu dzieci jak jeden z rodziców Apn u został prezesem w koronie i wszystko ruszyło. Teraz kluby się trzęsą bo szkolenie w koronie po stokroć się polepszyło i organizacyjnie przeskoczyło wszystkie kluby w Ostrołęce.
Gdzie były kluby piłkarskie jak Korrona walczyła o budżet obywatelski zbierając podpisy po galeriach to reszta rozmyślała jak by koronie w komentarzach dojechać. Moja propozycja
Korona 450
Net 250
Nike 150
Trojka 90
Jantar 50
Narew 20
Apn 20
I niech się cieszą ze tyle pozostałe kluby wg kogoś kto je zna bo nie mam prawa się o nich wypowiadać.  


...
00:14, 30 grudnia 2017

Gość

Koronce się skończy jak władza sie zmieni


...
00:54, 30 grudnia 2017

Do Wszystkich

Nie było mnie rok może półtora. Co się dzieje. Ostatnio pamietam ze narew dostawała 200 tysi i zbankrutowała?!masakra złe zarządzanie?!!
Teraz kolejni 200 to krzyk ze dużo?? Nic nie kumam. To lepiej co dawać po 100 tysi na szkolenie dzieci np. Koronie nowej narwi kttam jeszcze jantar apn złota unia uks mag po to tylko żeby rozeszły się w świat jednostki a dobrzy przeciętni grali w goworowie może ktoś odpowie.  


...
21:16, 30 grudnia 2017

sportowiec

Wojtek to nie może się udzielać, bo został odsunięty od wszystkich komisji - szczególnie sportu ! Gdyby był we "właściwej" grupie radnych to pewnie miałby jakiś głos. On ma pojęcie o sporcie, bo uprawia sport ! w przeciwieństwie do innych radnych w komisji sportu !!!!!!!
yyr - dobrze podzielił kasę :)Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.