Przełaje w Piasecznie szczęśliwe dla Ostrołęki

Lekkoatletyka 21 marca 2017 2 Komentarze

Reprezentanci ostrołęckich klubów lekkoatletycznych wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w biegach przełajowych. Rewelacją rywalizacji, która odbyła się w Piasecznie, był klub OKLA Ostrołęka. Zajął on drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zobacz wyniki ostrołęczan.

OKLA rewelacją mistrzostw

Na sukces Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki (cała ekipa na zdjęciu, fot. OKLA) złożyło się wielu reprezentantów. W biegu na 1 km pań złoty medal z czasem 03:39 zdobyła Katarzyna Butler, w tym samym biegu ósma była Wiktoria Orzoł - 04:01. W rywalizacji dziewcząt U16 na dystansie 1 km na jedenastej lokacie dobiegła Sandra Oleksiak - 03:58, a 19. była Gabriela Brym - 04:10. Na 33. miejscu dobiegła z kolei Aleksandra Dąbkowska - jej czas to 04:30.

W rywalizacji na 2 km dziewcząt U16 na dwunastym miejscu uplasowała się Natalia Mróz - 08:56. Na 19. lokacie przybiegła Patrycja Toczek - 09:48. W biegu na 2 kilometry U 18 wśród panów ósmy był Marcin Dobkowski z czasem 07:32, a przełaj na 2 km U16 wygrał Jakub Sendrowski, notując świetny rezultat 07:21. W tym samym biegu 27. był Michał Dzwonkowski - 09:08. W biegu na 3 km U16 wystartowali Kacper Piórkowski, Piotr Podbielski i Błażej Wojsz. Pierwszy z nich był siódmy z czasem 12:07, Podbielski na dziewiątym miejscu (czas 12:09), z kolei Wojsz przybiegł na 15. pozycji - czas 12:50.

Wyniki OKLA Ostrołęka pozwoliły na zajęcie 2. miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Ostrołęcki klub wyprzedzony został jedynie przez AZS UWM Olsztyn.

Klaudia Pażych najlepsza z Siódemki

W zawodach w Piasecznie wzięły udział także lekkoatletki UKS Siódemka Ostrołęka. Najlepiej wypadła Klaudia Pażych, która w biegu na 1 km U16 zajęła 10. miejsce z czasem 03:54. W tym samym biegu na 46. miejscu przybiegła Katarzyna Możdżyńska - 04:52, a tuż za nią Beata Żebrowska - 04:54. W rywalizacji na 2 km U16 pobiegły Katarzyna Zalewska (09:47 - 18. miejsce), Sara Tercjak (09:50 - 21. miejsce) i Magdalena Wenda (10.03 - 27. miejsce).

UKS Siódemka dzięki punktowi zdobytemu przez Klaudię Pażych zajęła 28. miejsce w punktacji drużynowej piaseczyńskich mistrzostw.