zdjecie 3114
zdjecie 3114

Rewelacyjny występ Ewy Bartosik w Mistrzostwach Polski Weteranów

Lekkoatletyka 01 marca 2017 1 Komentarz

Ewa Bartosik w przyszłym miesiącu skończy 66 lat. Wiek jest jednak dla niej tylko zwykłą statystyką, bowiem lekkoatletka OKLA Ostrołęka po raz kolejny udowodniła, że wciąż potrafi startować na wysokim poziomie. Z Halowych Mistrzostw Polski Weteranów przywiozła trzy złote medale.

W wielu konkurencjach ostrołęczanka nie ma już przeciwniczek, gdyż żadna z zawodniczek w Polsce nie reprezentuje tak wysokiego poziomu, by rywalizować o mistrzostwo kraju. Tak było w konkursie skoku w dal, gdzie Bartosik uzyskała wynik 3,59 m oraz w trójskoku - 8,34 m. W obu przypadkach złoto było jednak absolutnie zasłużone, gdyż były to rekordy Polski w kategorii wiekowej K65.

Zawodniczka OKLA jedną konkurentkę miała w biegu na 60 m, gdzie wygrała zdecydowanie z czasem 9,39 s i kolejnym rekordem Polski. Druga na mecie Regina Gawłowska z AZS Poznań przebiegła ten dystans w czasie 11,85 s. Końcowy bilans: trzy złote medale, trzy rekordy Polski.

W HMP w Toruniu udział wzięły 394 osoby, z czego tylko 85 kobiet. Umiejętności i witalność Ewy Bartosik doceniono także poza rozgrywanymi konkurencjami - ostrołęcka weteranka została nagrodzona pucharem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki dla najlepszej zawodniczki mistrzostw. Multimedalistce mistrzostw weteranów gratulujemy i życzymy tego, by to jeszcze nie był koniec powiększania kolekcji medali.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:42, 01 marca 2017

o-k

No, brawo i jeszcze raz brawo- wielkie!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.