Przełajowe sukcesy OKLA w Iławie

Lekkoatletyka 26 marca 2015 Komentarzy

Udany występ zaliczyli lekkoatleci OKLA Ostrołęka w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Podczas imprezy rozgrywanej w Iławie podopieczni Marianny Pędzich i Bartosza Witkowskiego zajęli jedenaste miejsce drużynowo. Indywidualnie również osiągnęli kilka dobrych wyników.

Ostrołęcki klub zajął jedenaste miejsce w klasyfikacji juniorów młodszych (87 klubów sklasyfikowanych) oraz 28. miejsce w juniorach na 62 kluby sklasyfikowane. Bardzo dobry występ zanotowała Weronika Dworecka, która z czasem 6:51 zajęła piąte miejsce na 2 km w gronie juniorek młodszych. Do podium zabrakło jej siedem sekund.

Pozostali podopieczni Marianny Pędzich byli klasyfikowani poza pierwszą dziesiątką: Aleksandra Gruz (20. miejsce, 3 km juniorki młodsze), Kamil Łyszkowski (29. miejsce, 3km juniorzy młodsi), Mateusz Grabowski (34. miejsce, 6 km juniorzy), Aleksandra Ptak (61. miejsce, 2 km juniorki młodsze).

Z podopiecznych trenera Bartosza Witkowskiego najlepiej spisała się Natalia Nowak, która zajęła dziewiąte miejsce na 4 km w gronie juniorek. Radosław Mateusiak zajął 88. miejsce na 3 km, w gronie juniorów młodszych.