Puchar Polski: Jantarki stoczyły wyrównany bój z pierwszoligowcem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłka nożna 24 września 2014 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka przegrały z Pragą Warszawa 1:4 w meczu drugiej rundy Pucharu Polski. Ostrołęczanki toczyły wyrównaną walkę z rywalem, który występuje na zapleczu Ekstraklasy.

Klaudia Płoska strzela gola dla Jantaru (fot. eOstroleka.pl)

Przed przerwą ostrołęckie piłkarki dzielnie się broniły i straciły tylko jednego gola, co pozwalało myśleć o pogoni za Pragą w drugiej połowie. Jantarki wyszły na drugą część gry z bardziej ofensywnym nastawieniem, co spowodowało utratę kolejnych goli. Pomarańczowe nie poddawały się i dążyły do strzelenia bramki - uczyniła to Klaudia Płoska, która strzeliła gola po kapitalnej akcji całej drużyny.

Jantarki odpadły z rozgrywek Pucharu Polski, lecz mecz z dużo bardziej utytułowanym i doświadczonym rywalem mogą zaliczyć do udanych, mimo porażki. Fragmenty dobrej gry pozwalają pozytywnie myśleć o kolejnych meczach w II lidze. Najbliższe spotkanie Jantar rozegra w niedzielę 28 września w Piastowie - rywalem będzie miejscowa Piastovia.

Jantar Ostrołęka - Praga Warszawa 1:4 (0:1)
bramka dla Jantaru: K. Płoska