Puchar Polski: Narew przegrała ze Żbikiem. W finale zagra Troszyn

Piłka nożna 12 października 2022 4 Komentarze

Narew Ostrołęka nie zagra w finale okręgowego Pucharu Polski po przegranej 2:3 ze Żbikiem Nasielsk. O wyganą w pucharze powalczy za to KS CK Troszyn, który pokonał PAF Płońsk po rzutach karnych.

W meczu ostrołęckiej Narwi było ciekawie. Żbik objął prowadzenie w 13. minucie, budując akcję od własnej połowy. Ostatecznie Osiński strzałem z dystansu pokonał Kowalskiego. W 31. minucie było już 2:0 dla Żbika, tym razem Bramowicz strzałem z 16. metra nie dał szans bramkarzowi ostrołęckiej Narwi. Do przerwy sytuacja wyglądała źle, ale w drugiej połowie było już lepiej.

W 47. minucie kontaktowego gola z rzutu karnego dla Narwi zdobył Kamil Jastrzębski (później, w 70. minucie nie strzelił drugiego karnego), a w 78. minucie wyrównał Maciej Staszczuk. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, by Narew zagrała w finale. Ale nie zagra po kuriozalnej bramce samobójczej z 84. minuty - Kowalski interweniował za polem karnym i zderzył się z Ochrimenką, do tego kopnięta przez bramkarza Narwi piłka odbiła się tak niefortunnie, że wturlała się do bramki. Żbik wygrał 3:2 i mógł świętować pokonanie wyżej notowanego rywala.

Narew Ostrołęka zagrała w składzie: Kowalski – Kubeł, Barciak, Niedźwiecki, Gromek (46. Gałązka) – Dąbrowski (46. Staszczuk), Białobrzeski (74. Ochrimenko), Trojanowski – K. Drężek (46. Zięba), Karwowski (46. Budniak), Jastrzębski.

W finale zagra za to KS CK Troszyn. Lider IV ligi zremisował w regulaminowym czasie gry z PAF Płońsk 2:2, a w rzutach karnych wygrał 3:0.

Można więc ogłosić oficjalnie: finał Żbik Nasielsk-KS CK Troszyn.