Puchar ZPRP Młodzików. Diament piąty w Polsce, złoto dla Legnicy [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 22 maja 2022 1 Komentarz

Diament Ostrołęka piątą drużyną w Polsce w kategorii młodzików w piłce ręcznej - to najważniejsza informacja dla ostrołęckich kibiców po zakończonym finale Pucharu Polski ZPRP. Cztery dni ze szczypiorniakiem w Ostrołęce wyłoniły także medalistów: złoto dla Legnicy, srebro dla Poznania, brąz dla Kielc.

W meczu o siódme miejsce MKS Piotrkowianin pokonał Czarnych Olecko 42:29. Później przyszedł czas na wielkie emocje związane z meczem gospodarzy. Diament Ostrołęka o piątą lokatę w kraju powalczył z Kusym Kraków.

Już w 9. minucie meczu podopieczni Radosława Blocha prowadzili 7:2. Dobry początek spotkania to podstawa i tym razem Diament dał rywalom do zrozumienia, że chce zgarnąć pełną pulę w tym meczu. Przewaga utrzymywała się do końca pierwszej połowy, po której zawodnicy schodzili z boiska z wynikiem 17:12. W drugiej części meczu ostrołęczanie nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Wyszli nawet na 10-bramkowe prowadzenie w 38. minucie (25:15). Choć w końcówce częściej rzucali krakowianie, to jednak po 50 minutach meczu cieszył się Diament, wygrywając 31:25. To wielki sukces ostrołęckiej piłki ręcznej i drużyny prowadzonej przez trenerów Radosława Blocha i Radosława Żebrowskiego.

W meczu o 5. miejsce Diament zagrał w składzie (obok nazwiska liczba bramek): Filip Mulawka, Jakub Gotlib 2, Kacper Żebrowski 4, Krzysztof Minota 2, Maciej Minota 5, Bartosz Szelkowski 6, Filip Aleksiejuk, Gabriel Bieniek 4, Adam Głażewski, Kamil Podolak, Eryk Pawłowski, Rafał Jędrzejewski 6, Maksymilian Sienkiewicz 1, Seweryn Sypiański, Wiktor Damięcki 1, Bartosz Czartoryski.

Później przyszedł czas na grę o medale. KS Vive Kielce w meczu o 3. miejsce pokonał Padwę Zamość 25:21, a w meczu finałowym obejrzeliśmy niesamowite starcie pomiędzy Siódemką Huras Legnica a MKS Poznań. Po emocjonującym starciu Siódemka wygrała z MKS-em 28:27, wznosząc w górę efektowny puchar.

To były wyjątkowe cztery dni z piłką ręczną na wysokim poziomie w naszym mieście, co podkreślano podczas zakończenia turnieju. Zmagania stały na niezwykle wysokim poziomie, mecze były bardzo wyrównane i to dobrze rokuje, jeżeli chodzi o przyszłość szczypiorniaka w Polsce.

Nagrody indywidualne:

Najlepsza "7" turnieju: Maciej Świechowski (Legnica), Aleks Zenkteler (Poznań), Szymon Paryzek (Poznań), Igor Jarentowski (Zamość), Filip Łapot (Kielce), Kamil Skiba (Legnica), Rafał Jędrzejewski (Ostrołęka).