Raport z A-Klasy: Świt wygrywa derby powiatu, Rzekunianka remisuje z liderem

Piłka nożna 29 maja 2013 Komentarzy

W ubiegły weekend na boiskach A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej w derbach powiatu zmierzyły się ze sobą ekipy Świtu Baranowo i Kurpika Kadzidło. Zwyciężyli zawodnicy z Baranowa 3:2. Cenny remis zanotowała za to Rzekunianka Rzekuń, powstrzymując na własnym boisku ekipę lidera ligi.

Dużo emocji było w meczu Kurpika ze Świtem. Spotkanie, które rozegrane zostało w Kadzidle, obfitowało w bramki - kibice zobaczyli ich aż pięć. Dla gospodarzy trafili Łukasz Pokora (z rzutu karnego) oraz niezawodny Mirosław Lesiński. Goście dwukrotnie cieszyli się za sprawą Krzysztofa Chodkowskiego, raz do siatki trafił Karol Antoszewski.

Wielkie emocje przeżywali kibice w Rzekuniu. Miejscowa Rzekunianka grała z Tęczą Ojrzeń i prowadziła już 2:0, by do przerwy remisować 2:2. Po przerwie scenariusz był podobny, dwie bramki strzelili gospodarze po czym drużyna aktualnego lidera odrobiła straty. Mecz zakończył się wynikiem 4:4 a szczęśliwcami, strzelającymi gole dla Rzekunia byli Łukasz Choroszewski, Piotr Wysocki, Łukasz Nakielski oraz Paweł Samsel.