Ratownicy ostrołęckiego WOPR Mistrzami Polski w Ratownictwie Morskim! [ZDJĘCIA]

Pływanie 07 sierpnia 2012 Komentarzy

Z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym i piękną statuetką - wrócili ratownicy Ostrołęckiego WOPR z Włodzimierzem Janczewski z Mistrzostw Polski w ratownictwie morskim które zostały rozegrane w dniach 4-5 sierpnia w Gdyni.

Z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym i piękną statuetką - wrócili ratownicy Ostrołęckiego WOPR z Włodzimierzem Janczewski z Mistrzostw Polski w ratownictwie morskim które zostały rozegrane w dniach 4-5 sierpnia w Gdyni.

Mistrzami Polski zostali Krzysztof Gumowski i Paweł Szulerecki w konkurencji Wyścig ratunkowy z deską. Nasi ratownicy pokonali wszystkie zespoły ratownicze pracujące przez wiele lat na plażach nadmorskich co było ogromna sensacją.

Paweł Szulerecki zdobył srebrny medal w wyścigu pływackim na 400m,a Krzysztof Gumowski zajął  miejsce V pozostali nasi ratownicy ukończyli wyścig w czołówce. Paweł dorzucił brązowy medal w wyścigu na desce ratowniczej.

Adam Janczewski zajął V miejsce w finale Sprint po plaży na 90m . Takie samo miejsce zajęła drużyna w konkurencji Oceanman w składzie Krzysztof Gumowski, Bartek Choromański, Paweł Szulerecki i Kacper Wróblewski.  W konkurencji bieg-pływanie-bieg VIII miejsce zajął Krzysztof Gumowski, a w czołówce uplasowali się także Bartek Choromański, Adam Janczewski i Łukasz Równy.  
Problematyczna dyskwalifikacja doskonale spisującej się naszej drużyny w składzie : Kacper Wróblewski, Paweł Szulerecki, Krzysztof Gumowski i Adam Janczewski w konkurencji Wyścig z pasem ratunkowym pozbawiła Ostrołęckie WOPR medalu w klasyfikacji drużynowej, ale IV miejsce i pokonanie zespołów które specjalnie przygotowywały się  do Mistrzostw to ogromny sukces i świadczy o doskonałym szkoleniu jakie prowadzi Ostrołęckie WOPR podkreśla Włodzimierz Janczewski.
Paweł okazał się trzecim ratownikiem Mistrzostw Polski w klasyfikacji indywidualnej ,a w czołówce Polski znaleźli się także Krzysztof Gumowski, Adam Janczewski i Bartek Choromański.
Po raz kolejny okazało się, że sukcesy odnoszą tylko ratownicy, którzy trenują albo trenowali u Włodzimierza Janczewskiego .
Gratulujemy!!!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.