Medale pływaków na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym [ZDJĘCIA]

Pływanie 23 czerwca 2012 Komentarzy

Bardzo dobry występ odnotowali zawodniczki i zawodnicy z Ostrołęki (Magdalena Bobrowska, Aleksandra Milewska, Manuela Wikieł, Paweł Szulerecki), którzy w dniach 15 – 17 czerwca wystartowali w reprezentacji Mazowsza na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Seniorów.

Zawody były rozgrywane na basenie 50 metrowym w oddalonym o prawie 600 km Drzonkowie. Trenerem Kadry Mazowsza, tak jak w poprzednich latach był Dariusz Małkowski pełniący jednocześnie funkcje Wiceprezesa Mazowieckiego WOPR oraz Prezesa WOPR – OS Ostrołęka.

Nasze zawodniczki razem z koleżankami z kadry po dwóch latach dominacji tym razem zdobyły tytuł Wicemistrzyń Polski, co zdaniem trenera jest dużym osiągnięciem tym bardziej, że większość z zawodników kadry to juniorzy. Ponadto Magdalena Bobrowska zdobyła 2 złote medale (Mistrzostwo Polski w sztafecie 2 x 25 m holowanie manekina i sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym) oraz brązowy medal w rzucie liną, również Manuela Wikieł zdobyła złoty medal (sztafeta 4 x 50 m z pasem) oraz brązowy medal na 200 m super ratownik.

W klasyfikacji indywidualnej za wszystkie starty w punktacji wielobojowej Manuela Wikieł uplasował się na VII pozycji, Magdalena Bobrowska na X pozycji, Aleksandra Milewska na XXIV pozycji wśród 50 startujących zawodniczek, natomiast Paweł Szulerecki wśród mężczyzn uplasował się na XI pozycji wśród 51 startujących zawodników. Trener Dariusz Małkowski ocenia starty naszych reprezentantów bardzo dobrze, tym bardziej że startowali oni wśród seniorów, a wyniki uzyskane przez Magdalenę Bobrowską i Pawła Szulereckiego powinny im zapewnić miejsce w Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów.