zdjecie 473

Ratownicy WOPR-OS w blasku medali i rekordów w Szczecinie

Pływanie 17 listopada 2015 Komentarzy

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka zanotowali bardzo udany występ podczas finału Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Zawody, które odbyły się 14 listopada w Szczecinie, zgromadziły absolutną czołówkę polskich ratowników. Ostrołęczanie nie tylko zdobywali medale, ale również bili rekordy.

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka zanotowali bardzo udany występ podczas finału Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Zawody, które odbyły się 14 listopada w Szczecinie, zgromadziły absolutną czołówkę polskich ratowników. Ostrołęczanie nie tylko zdobywali medale, ale również bili rekordy.

Rewelacyjnie wystartował Hubert Nakielski, który podczas rundy finałowej zdobył cztery medale: trzy złote i srebrny. W swoich startach ostrołęczanin ustanowił również trzy nowe rekordy Polski w kategorii junior młodszy. Wyniki osiągnięte przez Huberta już teraz stawiają go w najlepszej dziesiątce zawodników w kraju w kategorii open. Wyniki Huberta Nakielskiego osiągnięte w Szczecinie to: 50 m holowanie manekina czas : 35,72 s – 1. miejsce i nowy rekord Polski, 100 m ratowanie manekina w płetwach czas : 57,15 – 2. miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane czas  1,14,12 – 1. miejsce i nowy rekord  Polski, 100 m ratownik czas : 1,01,31 – 1. miejsce i nowy rekord Polski. W podsumowaniu wszystkich rund Grand Prix Polski w 2015 roku Hubert Nakielski został najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii junior młodszy.

- Bardzo mnie cieszą postępy i wyniki osiągane przez wszystkich zawodników a szczególnie przez Huberta Nakielskiego, który od następnego roku przechodzi do kategorii junior i będzie rywalizował ze starszymi o dwa lata zawodnikami. Tym bardziej się cieszę, że wyniki  przez niego osiągane w tej chwili dawałyby mu medale w wyższej kategorii. Jestem również po rozmowie z trenerem reprezentacji Polski, który doceniając wyniki  Huberta przewiduje jego start w najbliższych zawodach międzynarodowych - mówi Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.

Po prawie miesięcznej przerwie w treningach, spowodowanej urazem stopy, do startów wrócił Mateusz Adamowski. W rundzie finałowej zdobył on trzy medale (dwa złote i brązowy) oraz ustanowił swoje nowe życiówki. W rundzie finałowej Mateusz zajmował następujące pozycje : 50 m holowanie manekina czas : 50,88  i 3. miejsce, 100 m ratowanie manekina w płetwach 1,16,17 – 1. miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m ratownik 1,17,56 – 1. miejsce – nowy rekord życiowy. W podsumowaniu wszystkich rund Grand Prix Polski w 2015 roku Mateusz został najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii młodzik.

Bardzo dobrze w swoich startach zaprezentował się także Dawid Świercz, który mimo pewnych braków treningowych udowodnił, że tkwi w nim bardzo duży potencjał. Dawid podczas swoich startów w rundzie finałowej w kategorii junior plasował się następująco: 50 m holowanie manekina 37,40 – 5. miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m ratowanie manekina w płetwach 1,02,79 – 7. miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane 1,19,88 s – 6. miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m ratownik 1,11,82 – 14. miejsce. W podsumowaniu wszystkich rund Grand Prix Polski w 2015 roku Dawid uplasował się na 4. miejscu.

Karolina Kaczyńska była debiutantką na dystansie 50-metrowym w kategorii młodzik. W rundzie finałowej dwukrotnie zajmowała ona 5. miejsce (50 m holowanie manekina 54,85 s, 100 m holowanie w płetwach – 1,29,66 s.). O bardzo dużym pechu można powiedzieć w jej trzecim starcie na 100 m ratownik. Czas uzyskany w tej konkurencji dałby Karolinie brązowy medal, niestety sędziowie dopatrzyli się przedwczesnego startu i nasza zawodniczka została zdyskwalifikowana. W klasyfikacji generalnej po wszystkich rundach Grand Prix Polski Karolina uplasowała się na 5. miejscu.

- Wyniki naszych zawodników to efekt codziennej i dobrze zaplanowanej pracy na treningach. Jeśli nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności to powinno być jeszcze lepiej. Wszystkim naszym reprezentantom gratuluję osiąganych wyników i zapraszam do jeszcze większego wysiłku, bo dzięki temu miasto Ostrołęka będzie godnie reprezentowane – podsumowuje trener i prezes Dariusz Małkowski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.