Ratownicy WOPR-OS z sukcesami na Mistrzostwach Mazowsza

Inne 23 maja 2018 0 Komentarzy

Reprezentacja ratowników WOPR-OS Ostrołęka wzięła udział w Mistrzostwach Mazowsza w sportowym ratownictwie wodnym. Sprawdź wyniki ostrołęckich ratowników.

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza w Sportowym Ratownictwie Wodnym, które zostały rozegrane 20 maja 2018 r. w Sochaczewie reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w składzie : Natalia Nowicka, Maja Furmaniuk, Mateusz Adamowski,  Kamil Bojarski zdobyła w sumie 17 medali, w tym : 10 złotych, 6 srebrnych, 1 brązowy. Ponadto Mateusz Adamowski został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, a Kamil Bojarski najlepszym zawodnikiem w kategorii junior młodszy.

Wyniki indywidualne zawodników WOPR-OS Ostrołęka przedstawiają się następująco :

Natalia Nowicka w kategorii junior młodszy zdobyła cztery srebrne medale (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m z pasem ratowniczym).

Maja Furmaniuk, dla której był to debiut w zawodach w sportowym ratownictwie wodnym, w kategorii młodzik zdobyła trzy medale : złoty na dystansie 50 holowanie manekina, srebrny na 100 m holowanie manekina w płetwach, brązowy na 100 m z przeszkodami.

Kamil Bojarski w kategorii junior młodszy zdobył pięć  medali, w tym cztery złote na dystansach : 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m z pasem ratowniczym oraz jeden srebrny na dystansie 100 m z przeszkodami.

Mateusz Adamowski w kategorii junior okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pięć złotych medali na dystansach : 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m z pasem ratowniczym.

- Start moich zawodników w Mistrzostwach Mazowsza był cennym sprawdzianem formy dla Mateusza i Kamila, którzy już za niecały miesiąc wystartują w Letnich Mistrzostwach Polski. Natomiast dla Natalii i Mai zawody te były doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia startowego. Mimo okrojonego składu reprezentacji WOPR-OS, na starcie zabrakło między innymi Huberta Nakielskiego, wyniki osiągnięte przez moich zawodników są bardzo zadowalające. W przypadku Huberta to jego sprawdzianem formy będzie start w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które rozpoczynają się już 24 maja w Łodzi –  podsumowuje Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka.