WOPR-OS: Nakielski, Adamowski i Bojarski medalistami Mistrzostw Polski

Pływanie 14 grudnia 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w dobrym stylu zakończyli sezon 2017 w ratownictwie wodnym. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski trzyosobowa załoga z Ostrołęki zdobyła aż 15 medali, w tym 8 złotych!

Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski podczas IX Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 8-10 grudnia na 50 metrowym basenie w Szczecinie, zdobyli 15 medali, w tym 8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe. Podopieczni Dariusza Małkowskiego w swoich startach oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz jeden rekord Polski - Huberta Nakielskiego - na dystansie 100 m ratowanie kombinowane wśród juniorów.

W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji. Hubert do pierwszego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie cztery punkty. W kategorii młodzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasował się na trzeciej pozycji a Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy na piątym miejscu.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco :

Hubert Nakielski w swoich startach zdobył w sumie jedenaście medali (6 złotych,  4 srebrne, 1 brązowy), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna emocji. W swoich startach Hubert zajmował następujące lokaty : na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,03,25 s - 1. miejsce wśród juniorów i 2. miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51,36 s – 1. miejsce wśród juniorów i 4. miejsce wśród seniorów, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,73 s –  1. miejsce wśród juniorów i 2. miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,52 – nowy rekord życiowy 2. miejsce wśród juniorów i 3. miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,04,18 - 1. miejsce wśród juniorów i 1. miejsce wśród seniorów – nowy rekord Polski juniorów, na dystansie 200 m super ratownik 1. miejsce wśród juniorów i 2. miejsce wśród seniorów.

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy zdobył dwa medale (1 złoty, 1 brązowy). Tytuł Mistrza Polski Mateusz zdobył na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,02,50 s. – nowy rekord życiowy.  Ponadto Mateusz na dystansie 100 m z przeszkodami zajął 4. miejsce z czasem 1,01,18 s – nowy rekord życiowy. Podczas tego wyścigu Mateuszowi do brązowego medalu zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy, a na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 36,99 – nowy rekord życiowy - zajął 3. miejsce. O dużym pechu Mateusz może mówić w wyścigach na 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m kombinowane. Oba te wyścigi  nasz zawodnik ukończył z nowymi rekordami życiowymi (55,63 s i 1,14,44 s ), które dałyby mu dwa srebrne medale. Niemniej jednak sędziowie dopatrzyli się w tych wyścigach błędnego trzymania manekina i Adamowski został zdyskwalifikowany.

Kamil Bojarski, najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik, w swoich startach zdobył dwa medale (1 złoty, 1 srebrny), pokazując że ma bardzo duży potencjał i w każdych zawodach nieprzypadkowo poprawia swoje czasy. Kamil tytuł Mistrza Polski zdobył na dystansie 100 m  ratowanie manekina w płatwach z czasem 1,05,45 s – nowy rekord życiowy, natomiast tytuł wicemistrza Polski zdobył w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 43,60 s. – nowy rekord życiowy. Kamil ponadto zajął szóste miejsce na 100 m z przeszkodami z czasem 1,17,11 s. – nowy rekord życiowy.

- Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017. Był to bardzo udany występ naszych zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali na wielu zawodach w Polsce. Na chwilę odpoczynku przed przygotowaniami  do następnego sezonu zasłużyli wszyscy  zawodnicy, ale bez wątpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla którego był to bardzo ciężki sezon a szczególnie jego druga połowa, gdzie odnotował fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników na świecie. I należy się cieszyć, że zarówno Mateusz i Kamil starają się iść w ślady Huberta. Wszystkich, którzy by chcieli zapoznać się z osiągnięciami zawodników WOPR-OS Ostrołęka w 2017 roku zapraszam na naszą stronę internetową www.wopros.pl . Zarówno w imieniu własnym jak i w imieniu zawodniczek i zawodników WOPR-OS życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku obfitującego w same sukcesy – podsumowuje Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka.