zdjecie 907

Reaktywacja Narwi Ostrołęka!

Piłka nożna 09 września 2016 Komentarzy

8 września 2016 roku odbyło się spotkanie założycielskie klubu sportowego MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Spotkały się osoby zainteresowane odbudową sekcji piłkarskiej Narwi Ostrołęka. Wybrany został zarząd, na którego czele stać będzie Kamil Drężek. O reaktywacji Narwi poinformował serwis "Narew Plus".

8 września 2016 roku odbyło się spotkanie założycielskie klubu sportowego MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Spotkały się osoby zainteresowane odbudową sekcji piłkarskiej Narwi Ostrołęka. Wybrany został zarząd, na którego czele stać będzie Kamil Drężek. O reaktywacji Narwi poinformował serwis "Narew Plus".

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas bardzo dużo pracy, by wreszcie w ostrołęckim sporcie było normalnie. Wszystkich kibiców i sympatyków niebiesko-czerwonych prosimy o pomoc i cierpliwość. Zaczynamy z czystą kartą. Pomóżcie nam i razem zbudujmy nową Narew - czytamy na stronie internetowej Narwi Ostrołęka pod adresem NarewPlus.pl.

To pierwszy tak poważny krok w kierunku odbudowy Narwi. Ostrołęcki klub praktycznie przestał istnieć przed rokiem, kiedy to wycofano drużynę z IV ligi, a następnie nie udało się wybrać zarządu w kolejnych wyborach. Władze miasta próbowały jeszcze uratować klub przed likwidacją i powołały kuratora, którym został Janusz Pawelczyk. Ten zorganizował wybory do zarządu, zakończyły się one jednak fiaskiem, gdyż na zebranie wyborcze nie przyszedł żaden członek klubu. W efekcie w MKS Narew zostanie ustanowiony likwidator i stowarzyszenie zostanie wykreślone z rejestru.

Kibice i sympatycy klubu postanowili nie czekać na oficjalną likwidację Narwi. Odcięli się tym samym od działań poprzednich zarządów, które doprowadziły do trudnej sytuacji klubu z ponad 50-letnią tradycją. Przypomnijmy, że podczas spotkania wyborczego od kuratora Janusza Pawelczyka dowiedzieliśmy się m.in. tego, że poprzedni prezesi nie prowadzili sprawozdań finansowych klubu, nie odpowiadali na korespondencje, nie opłacali licencji w związkach piłkarskich. Dochodziło także do dziwnych transakcji finansowych: jak udało nam się ustalić, jeden z członków rodziny przedstawiciela zarządu Narwi w ostatnich latach pożyczył klubowi 80 tysięcy złotych, a teraz chce odzyskać pieniądze. Natłok chaotycznych decyzji spowodował, że kibice powiedzieli "dość" i wzięli sprawy w swoje ręce. Tym samym potwierdziły się informacje, jakie nasz serwis podał jako pierwszy już po nieudanym spotkaniu wyborczym MKS Narew. Pisaliśmy wtedy, że znajdą się chętni do reaktywowania Narwi.

W tym sezonie Narew Ostrołęka nie wystawi drużyny seniorów w żadnych rozgrywkach, gdyż wszystkie ligi już wystartowały i czas na zgłoszenia dawno minął. Działania zarządu skupią się prawdopodobnie na próbie uformowania grup młodzieżowych, zatrudnieniu trenerów, a zespół seniorów być może zobaczymy w B Klasie ostrołęckiej już w sezonie 2017/18. Do tematu wrócimy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.