Regionalny akcent Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

Lekkoatletyka 28 czerwca 2016 6 Komentarzy

Mnóstwo pozytywnych emocji przyniosły 92. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce, jakie zostały rozegrane w Bydgoszczy. Mieszkańcy naszego regionu oczywiście trzymali kciuki za udany występ Magdaleny Żebrowskiej, Joanny Banach i Maksyma Sypniewskiego. Zobacz jak im poszło.

Mnóstwo pozytywnych emocji przyniosły 92. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce, jakie zostały rozegrane w Bydgoszczy. Mieszkańcy naszego regionu oczywiście trzymali kciuki za udany występ Magdaleny Żebrowskiej, Joanny Banach i Maksyma Sypniewskiego. Zobacz jak im poszło.

Siódme miejsce w finale skoku w dal zajęła wychowanka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska, obecnie reprezentująca Podlasie Białystok. 20-letnia zawodniczka w najlepszej próbie skoczyła 6.06 m, a większość prób oddawała przy niekorzystnym wietrze. Wynik można uznać za bardzo udany, gdyż Żebrowska była najmłodszą zawodniczką w pierwszej dziesiątce, a w całym konkursie wśród osiemnastu skoczkiń znalazła się tylko jedna młodsza lekkoatletka. Wygrała Anna Jagaciak-Michalska, skacząc 6.55 m.

W biegu na 400 metrów przez płotki wystąpiła pochodząca z Tatar (gm. Kadzidło) zawodniczka AZS AWF Kraków Joanna Banach. W swojej serii eliminacyjnej uzyskała ona rezultat 58.75, co dało jej drugie miejsce tuż za Joanną Linkiewicz z AZS AWF Wrocław. Awansowała jednak do finału z piątym wynikiem. W serii finałowej kurpiowska biegaczka uzyskała już jednak słabszy rezultat - 59.18, oznaczało to szóstą lokatę, co i tak jest dobrym wynikiem dla 24-letniej zawodniczki. Złoto zdobyła wspomniana Joanna Linkiewicz z wynikiem 55.55.

Blisko medalu w trójskoku mężczyzn był Maksym Sypniewski. Niespełna 25-letni reprezentant AZS AWF Warszawa pierwsze kroki w lekkiej atletyce stawiał oczywiście w Ostrołęce. Podczas bydgoskich zmagań w najlepszej próbie skoczył 15.94 m, dzięki czemu zajął czwartą lokatę. Podium obsadzili Karol Hoffmann - 16.67, Adrian Świderski - 16.41 i Michał Lewandowski - 16.35 m.

Podczas Mistrzostw Polski nie zawiedli faworyci do zdobywania złotych medali - zawisły one na szyjach m.in. Piotra Małachowskiego, Anity Włodarczyk, Konrada Bukowieckiego, Marcina Lewandowskiego, Damiana Czykiera i Pawła Wojciechowskiego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:18, 28 czerwca 2016

Gość

szkoda Maksa bo było blisko medalu ;/


...
17:43, 28 czerwca 2016

Gość

Brawo Magda. Nareszcie masz trenera i od razu widać efekty. Szkoda, że tak późno i że nie dal Ostrołeki


...
21:46, 28 czerwca 2016

Kibic

Widać, że Magda Żebrowska była dobrze prowadzona w juniorskich kategoriach, skoro nadal ma rezerwy i fajnie się rozwija. Zajechanych skoczków w Ostrołęce trochę było. Gratulacja dla jej pierwszego trenera Bartosza Witkowskiego!


...
23:08, 28 czerwca 2016

Broda

Widzę buraku że nie masz pojęcia o czym piszesz !!!


...
09:06, 29 czerwca 2016

Kibic

Ale zabolało kolegę. Oj joj. Smuteczek . Ale prawda boli ☺


...
09:40, 29 czerwca 2016

Gość

wymiana uprzejmości na poziomie widze heheSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.