Medalowe zdobycze lekkoatletów w Mistrzostwach Podlasia

Lekkoatletyka 14 czerwca 2016 Komentarzy

Reprezentanci ostrołęckich klubów lekkoatletycznych zdobyli kilkanaście miejsc na podium podczas Otwartych Mistrzostw Podlasia w lekkiej atletyce, jakie zostały rozegrane w Łomży. Kolejny krążek dołożyła wychowanka OKLA Ostrołęka, która reprezentuje obecnie klub z Białegostoku. Wynik uznać można za satysfakcjonujący.

Na najwyższym stopniu podium Kornelia Suchecka (UKS Siódemka)

W pchnięciu kulą juniorów (6 kg) znakomicie zaprezentował się Mateusz Boruch (OKLA Ostrołęka), uzyskując rezultat 15.58 m. Wygrał on konkurencję z przewagą ponad półtora metra nad drugim Krystianem Karpowiczem z ZS Suchowola. W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych (kula 5 kg) najlepszy był Damian Niedźwiecki z wynikiem 15.06 m, drugi był Oskar Żebrowski - 14.50 m, obaj oczywiście z OKLA Ostrołęka. Niedźwiecki był także drugi w rzucie dyskiem z wynikiem 35.52 m.

Konkurs trójskoku kobiet okazał się niezwykle szczęśliwy dla Kornelii Sucheckiej (UKS Siódemka Ostrołęka). Młoda zawodniczka zdobyła tytuł mistrzyni Podlasia z rezultatem 11.35 m. Klubowa koleżanka Sucheckiej - Anna Bocianiak - zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 2:47.97. Panowie z UKS Siódemka Ostrołęka także stanęli na podium. Karol Rogoziński i Jakub Cichocki zdominowali bieg na 800 metrów - Rogoziński wygrał z czasem 2:11.82, Cichocki był drugi (2:11.98).

Pozostali ostrołęczanie również dobrze spisywali się w konkurencjach biegowych. Aleksandra Olewiecka i Katarzyna Butler z OKLA Ostrołęka pobiegły na 100 metrów. Pierwsza z nich przebiegła ten dystans w czasie 13.17 i zajęła trzecie miejsce w swoim biegu. Z kolei Katarzyna Butler wygrała swój bieg, osiągając rezultat 13.85. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Butler również okazała się najlepsza, swoją serię na 200 metrów wygrała z czasem 27.83.

W biegu na 400 metrów kobiet trzecia była Magdalena Piątak z UKS Clan Ostrołęka, jej czas to 1:10.03. Warto wspomnieć także o Magdalenie Żebrowskiej - pochodząca z Lelisa wychowanka OKLA Ostrołęka obecnie reprezentuje Podlasie Białystok i na Mistrzostwach Podlasia była bezkonkurencyjna w skoku w dal, w najlepszej próbie osiągnęła 6.15 m.